Той обаче не успя да спечели олимпийска квота на 1000 м кану
Обновена: 24 авг 2019 19:10 | 24 авг 2019 19:10, Веселина Йорданова
6
Снимка: Facebook

Кануистът Ангел Кодинов извоюва сребърен медал на Световното първенство в Сегед (Унгария) на 500 метра едноместно кану.

Световната титла спечели трикратният олимпийски шампион и германска легенда Себастиан Брендъл с време 1:53.59 мин. Кодинов, който дори се движеше първи на средата на дистанцията, завърши с 1:54.49 мин. Бронзовия медал спечели Олег Тарновчи от Молдова с 1:54.94.

Часове след това Кодинов не успя да спечели олимпийска квота на дистанцията 1000 м кану, оставайки осми в полуфиналната си серия, предаде БНР.

Станилия Стаменова остана девета във финал А в дисциплината 200 м едноместно кану.