Динамо Загреб би ПАОК, Десподов стартира на пейката

Хърватите с комфортен аванс преди реванша
2
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Динамо Загреб взе комфортна преднина, след като се наложи над ПАОК с 2:0 в първия плейофен мач помежду им в Лигата на Конференциите. За хърватите се разписа Бруно Петкович в 37' и 71'.

Кирил Десподов, който прави отличен сезон дотук, изненадващо беше оставен на резервната скамейка за ПАОК и влезе на терена в 60-ата минута, като замени Брандън Томас.

В 36-ата минута Динамо организира хубава атака по десния фланг и топката стигна до Батурина, но вратарят Доминик Котарски изби. Секунди по-късно груба грешка на Джони Кастро позволи на Петкович да застане очи в очи с Котарски. Полякът отрази първия удар на нападателя, но при добавката Петкович беше безмилостен - 1:0.

В 71-ата минута Батурина подаде на Петкович, който технично преодоля Котарски за 2:0.

На няколко пъти домакините не се възползваха от грешки в защитата на ПАОК. В 83-ата минута Мург шутира покрай гредата и ПАОК отново пропусна добра възможност.