Ал Насър победи Ал Уехда с 6:0
5 май 2024 13:44, Петър Бойчев
14
Снимка БГНЕС

Кристиано Роналдо отбеляза перфектен хеттрик в събота вечерта, за да продължи плодотворния си сезон. Ал Насър победи Ал Уехда с 6:0 в Саудитската професионална лига.

Роналдо увеличи резултата си до 32 гола в 31 мача – и 41 в 40 мача във всички състезания – с 66-ия си хеттрик в кариерата.

Роналдо откри резултата на стадион „Ал Аувал“ в петата минута, когато вратарят на АЛ Уехда Мунир Мохамеди с лошо изчистване намери капитана на Насър на границата на зоната. Португалският нападател вкара топката в наказателното поле и стреля с десния крак в долния ъгъл.

Португалецът удвои преднината на Ал Насър седем минути по-късно, когато се извиси и засече центриране с глава на Марсело Брозович.

Отавио покачи на 3:0 в 18-ата минута, а Садио Мане вкара четвъртия гол.

Малко след почивката Роналдо направи своя перфектен хеттрик след подаване на Мане.

След това Мохамед Ал-Фатил довърши гостите с гол в 88-ата минута.