Задържан е мъжът, нападнал двамата синоптици в дежурната станция на връх Мургаш в събота срещу неделя. След упражнената агресия срещу тях те са приети в болница ИСУЛ, съобщи БНТ.
Нападателят е 32-годишен мъж. Все още не са ясни мотивите за нападението.
През нощта на събота срещу неделя е станало нападението. Младият мъж е проникнал в помещението през прозореца. Той е нападнал с ръжен двамата съпрузи, които са на 59 и 67 години. Нанесъл им е множество травми по главата.
Те са успели да избягат и да стигнат до местната хижа, за да потърсят помощ. Впоследствие са откарани в ИСУЛ.
Станциите у нас са общо 37, а тази е една от трите високопланински станции у нас. Всички те са без охрана.
"Потресени сме от това, което се случи на 8 срещу 9. За първи път се извършва физическо нападение срещу наши служители, които пострадаха много сериозно, бяха закарани в болница, където ще останат няколко дни, но за нас остава по-тежката задача да решим какво правим оттук нататък, за да осигурим безопасността на нашите служители. Първите мерки, които ще вземем, е да обезопасим напълно сградата на връх Мургаш, тъй като при това неправомерно нахлуване е счупен прозорец, освен това има няколко прозорци - трябва да се оправят и да поставим решетки, смятаме да включим видеонаблюдение, за да могат колегите да наблюдават какво се случва в района на станцията. Смятаме да подобрим и комуникационните връзки, тъй като в случая и това се е оказало проблем", каза и.д. генералният директор на НИМХ проф. д-р Таня Маринова.
Двамата пострадали са настанени в ИСУЛ, без опасност за живота. Те са стабилизирани, но имат множество травми. На мъжа му предстои операция на долната челюст.
"Ще бъдат под наблюдение, получават медикаменти, вливания на водно-солеви разтвори, следи се тяхното състояние. Вероятно поне 3-4 дни ще останат в клиниката. Нападателят е бил млад, здрав мъж с психични отклонения. Удрял ги с ръце и твърд предмет - ръжен е имало в помещението, с който е удрял нея по главата. Съпругът ѝ явно е удрян с ръце по лицето и от там са тези кръвонасядания". обясни Любен Попов, неврохирург от ИСУЛ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Световните компании за потребителски стоки са подложени на тест за устойчивост на цените
Въпреки войните на Израел икономиката и финансовите пазари са в разцвет
Канада е изнесла рекордни количества втечнен газ през април
Акция на седмицата: "Корадо-България" АД
Уорш трябва да се изправи пред рисковете от несъгласие при първото си гласуване във Фед
Доналд Тръмп разбива вероятно завинаги съюз, изграден от няколко поколения
Лили Иванова: Честита титла на любимия "Левски"
Какво е рейки и как се свързваме на енергийно ниво чрез вибрациите
Весела Лечева става легитимен председател на БОК
Български учени с откритие за развитието на мозъка при синдром на Даун
Спиращо дъха: Левски с култово шампионско ВИДЕО
Фарсът с БОК е пред приключване
Пред Левски се открива перспектива за 14 поредни титли!
Дон Хулио: Сменяме шиб*н*та цифра на автобуса на Левски! + ВИДЕО
Дядо, успяхме! Татко плаче, Левски отново е шампион!
Цял свят гърми за "синия" фурор: Левски е шампион на България!
Седмична таро прогноза за 4 – 10 май
Задължителни ястия за Гергьовден
Нумерологична прогноза за 3 май
Рецептата на баба за пресни картофи с подправки
Дневен хороскоп за 3 май, неделя
Агнешки котлет с булгур за Гергьовден
Крум Зарков: БСП може да изчезне само ако е загубила причината си да съществува
С 10% ще е по-скъпа лятната ни почивка по морето
Кучето "депутат" Роувър е звезда и на улицата
Ето къде няма вода във Варна днес
Спекулации: Изненадващи имена на министри в кабинета "Радев"?
По-голямата част от реколтата от череши в Кюстендил е унищожена
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?
Биолози откриха зачатъци на интелект у най-простите микроби
Разкриха мистерията на „малките червени точки“ в ранната Вселена