Депутати от парламентарната група ДПС-ДПС се събраха в централата на партията в центъра на столицата. Срещата идва след снощните скандали между представители на политическата сила и полицията в квартал "Бояна".
Около 11:00 привърженици на парламентарната група на ДПС-ДПС се събраха централата на ДПС на столичния булевард "Александър Стамболийски". Повечето от тях дошли, за да заседават и да предприемат мерки след снощните "безпрецедентни действия" на полицията в столичния квартал "Бояна". Според представители на парламентарната група снощи полицията е действала неправомерно, а те самите са подали сигнал за това, че сградата в кв. "Бояна" е била с отворени врати и с "липсващи предмети".
"Втората част на този национален съвет по покана на почетния председател се проведе в базата, в която той пребивава последните 23 години, спокойно си провеждахме национален съвет. Полиция нахлу вътре в залата. Видно е от всички кадри. През нощта беше спрян токът. След това отново нахлуха полицаи. Попитахме ги дали имат заповед, прокурорско разпореждане тези хора да бъдат изведени от тази зала. За съжаление, както се вижда от самите кадри, млади момичета на 18, на 20 години бяха блъскани и дърпани, удряни. Полицаите не бяха провокирани по никакъв начин от действията на наши членове и симпатизанти, особено на тези млади хора”, коментира събитията Севим Али, депутатът от партията, съобщава БНР.
Пред насъбралите се привърженици говори и председателят на парламентарната група на ДПС-ДПС Джевдет Чакъров, който поиска бърз отговор от вътрешния министър Даниел Митов в рамките на днешния ден за това дали висши представители на политическото и професионалното ръководство на МВР са разпоредили действията на полицаите от снощи.
Чакъров каза още, че решението за това дали политическата формация ще продължава да подкрепят управляващото мнозинство, няма бъде взето под влиянието на емоция, но допълни, че в мнозинството липсва диалог.
"В името на страната дадохме подкрепа, по отношение на основните приоритети ние осъзнаваме нашите отговорности. Няма да се подходи емоционално, но ще се подходи абсолютно принципно, без всякакви компромиси. Това не може да продължава така. Искаме отговори и от нашите партньори в мнозинството за това, което става вчера. Те ръководят определени министерства в определени направления, редно е да излязат с позиция. Вчера никой от тях не се е обадил, не сме били в комуникация, има много сериозен проблем в парламентарното мнозинство. Този проблем се казва "липса на всякаква комуникативност и комуникативен дефицит".
Засега от МВР не са излезли с официална позиция за случилото се вчера.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
53 области в Русия изпитват недостиг на гориво след украинските атаки срещу рафинерии
Мобилно приложение ще показва на потребителите къде най-евтино могат да закупят стоките си
Berkshire Hathaway изоставя учебника за инвестиции на Уорън Бъфет
Федералният резерв се нуждае от по-добра, а не от по-малко комуникация
Доматите поевтиняват с близо 23% на борсите у нас тази седмица
Британският премиер Киър Стармър може да подаде оставка утре
Глобяват за бране на липов цвят и чупене на клони в Стара Загора
След отстраняването на Георги Георгиев: Балотаж за кмет в село Бата
Обедна прогноза
Бюджет 2026: Спор за дефицита и фискалната рамка
Черешите и доматите поевтиняват, но битката със спекулата буксува
Напуска ли? Ас на Левски взе ключово решение за бъдещето си в Левски
Огромен проблем за Левски! Конкуренцията за мечтан играч стана жестока и цената му скочи
Ще има ли трансфер? Реал проговори за перла на Байерн
Синът на Батков към Божков: Засрами се!
ЦСКА и БГ клубовете газят наред ирландци
Трус при съперника на ЦСКА в Европа
МОЛЕЦ стартираха лятното си турне пред 5000 души и със специална изненада от DARA
Поверия за 21 юни – най-дългият ден в годината
Баница със сирене и спанак за Еньовден
Магията на хортензията: Цветето на хармонията и късмета
Нумерологична прогноза за 21 юни
Седмична таро прогноза за 22 - 28 юни
АПИ: Пострадалите работници при вчерашния пътен инцидент, не са наши служители
Делегациите на САЩ и Иран вече са в Швейцария
Съосновател на Ubisoft загина при самолетна катастрофа
Издирват 3500 нашенци за непогасени студентски заеми на Острова
Председателят на Камарата на архитектите във Варна: Събарянето на сгради в „Баба Алино“ може да се забави с години
Трионда се оказа неуловима за вратарите' на Мондиал 2026
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни