Вчера Еврогрупата единодушно препоръча страната ни да приеме единната европейска валута от началото на януари 2026 година. Така страната ни се доближава с още едно „да“ до приемането на еврото. А днес препоръката трябва да бъде приета от финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС. Коментар по темата даде Деница Сачева от ГЕРБ-СДС пред bTV.
“Вчерашното решение е първата стъпка от последните няколко, които трябва да извървим, преди окончателното на 8 юли, когато е решението в Европейския парламент. Това е още една оценка за това какъв път е извървяла България и че решението да има политическа стабилност беше правилно“, каза зам.-председател на ГЕРБ-СДС.
Сачева коментира и вчерашната прогноза за спекула с цените в евро на изпълнителния директор на Националната агенция за приходите Румен Спецов, според когото търговците и производителите отсега дават тревожни индикации с поведението си.
Депутатът е на мнение, че цените не би трябвало да се променя, доколкото курсът се запазва и остава същият, “но има вече недобросъвестни търговци, които се опитват да направят пробив още преди да се е взело окончателното решение“.
Сачева увери, че за спекула с цените ще следят от КЗП и НАП и при открито нарушение – “ще бъдат взети най-строгите мерки“.
“Няма да коментирам опитите на Румен Радев да злоупотребява със страховете на хората и да не разбира каква е ролята на президента в една държава. Тя е да обединява и да води хората напред. Той би могъл да оглави един анализаторски институт с поведението си, но не и да бъде президент, който води България напред“, допълни още тя.
"Избирателите на ГЕРБ-СДС не могат да гласуват за Радев, ако излезе на политическата сцена. Както виждаме обаче избирателите на ПП-ДБ вече бяха гласоподаватели на президента. Аз не виждам заплаха в лицето на Румен Радев”, добави народният представител.
Сачева добави, че отношенията в коалицията са много добри.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Петролът поскъпна с 35% за седмицата на "Епична ярост" и повлече надолу и Wall Street
Азербайджан е привел въоръжените си сили в бойна готовност след атаките с ирански дронове
Сателитните снимки не показват щети по завода за втечнен газ в Катар
Марина Шидеров: Подобно на спорта и в бизнеса успехът се постига чрез работа в екип
Защо конфликтът в Близкия изток може да се отрази негативно на икономиката на САЩ
Исландия ще проведе референдум за възобновяване на преговорите за ЕС на 29 август
Тайните на женската енергия: Как да се свържем с тялото и емоциите си?
Рецепта за сиренки без месене - приготвят се за минути
Тази държава забрани популярен детайл в много нови коли
Късна емисия
Ежедневни навици за повече енергия и по-добър живот
Спортът по телевизията днес, 7 март
Мачовете по телевизията днес, 7 март
Де Бройне се завърна, Наполи победи 2:1 Торино
Див късмет помогна на Реал в Галисия
Атлетик Билбао - Барселона
Септември - Черно море
Дневен хороскоп за 7 март, събота
Празнични рецепти за 8 март
Билети за представления през март, април и май в Театър „София“ с 50% отстъпка
3-дневен пролетен детокс, който топи килограми
9 лесни за поддържане прически за заети жени
„Вътрешно съвършенство“ от Джим Мърфи
Българският европрокурор подаде сигнал за натиск и заплахи
Варна отбелязва Международния ден в памет на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг
Ограничават движението в центъра на Варна в неделя
Във Варна бе изтеглен жребият за Европейското първенство по художествена гимнастика
Чартър на “България Еър” прибира туристите на два оператора от Дубай
Славия разгроми Спартак Варна с 4:0
Астрофизици разкриха защо екваторът на Слънцето се върти по-бързо от полюсите
Казахстан си постави амбициозна цел, за да върне тигрите в историческите им земи
Учени „опитомиха“ мълния в лабораторни условия
Пръстените на Сатурн може да са много по-стари, отколкото се смяташе
Могат ли космическите апарати да се ремонтират сами?
„Ядрена бомба“ от Космоса: Застрашава ли Луната астероид 2024 YR4