Приключи двудневното посещение на заместник министър-председателя и председател на НС на БСП Атанас Зафиров в Германия.
Той беше гост на конгреса на Германската социалдемократическа партия (ГСДП), в рамките на който проведе и поредица от разговори с представители на немското правителство.
На срещите с новоизбраните съпредседатели на ГСДП Ларс Клингбайл, вицеканцлер и министър на финансите в новото коалиционно правителство на Германия, и Бербел Бас, министър на труда и социалните грижи, Зафиров подчерта важната роля на ГСДП в общото европейско социалистическо семейство и пожела успешен мандат и успешно участие в управлението на страната.
Вицепремиерът проведе и работна среща с министъра на отбраната на Федерална република Германия Борис Писториус, на която бяха обсъдени конкретни съвместни държавни проекти в областта на отбраната, ролята на БСП в нормализирането на политическата среда в България и общите усилия за недопускане на националистически и крайно популистки партии в обществения живот на страните. Срещата премина в изключително сърдечна обстановка, като министър Писториус прие поканата на Зафиров да посети София в най-близко време.
В рамките на конгреса Атанас Зафиров и председателя на Младежкото обединение в БСП Габриел Вълков се срещнаха с ръководството на Фондация “Фридрих Еберт” - президента Мартин Шулц, изпълнителния директор Сабине Фандрих и ръководителя на българския офис Жак Папаро. Страните изразиха задоволство от съвместната работа и обсъдиха задълбочаването и продължението на проектите в областта на обучението, гражданското образование и развитието на социалната демокрация.
На всички срещи домакините изразиха задоволство от проевропейския курс на развитие на България и активното участие на БСП в този процес, пише БГНЕС.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Хороскоп за 23 март: Печалби в бизнеса и предизвикателства за зодиите
Любовен хороскоп за всички зодии за периода 23-29 март
Рецепта за лазаня "Болонезе" с телешка кайма и моцарела
Поверия за здраве, късмет и пари на Благовещение
Джошуа със силни думи от Украйна след тренировките с Усик
Александър Иванов: Младите са пълна развалина - с паник атаки, закачени за хазарт
Спортът по телевизията днес, 23 март
Мачовете по телевизията днес, 23 март
Артета: Ще използваме загубата като мотивация
Героят О'Райли: Чувството е изумително!
Интер забрави как се бие! Само 1:1 с Фиорентина
Реал взе по драматичен начин дербито на Мадрид
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 – 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Остра критика към Коцев: Бургас имат проекти за 60 млн.евро, а Варна само за 14 млн.евро
Мащабно изследване разкрива тревожни ефекти от разговорите между потребители и ИИ
Брокер призова бедните да спрат да купуват имоти
В черните дупки се крият странни математически структури, твърдят учените
Фрапиращи случаи на негодна храна за ученици
Животът в големите градове може да намали риска от инсулт
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната