“В момента разполагаме с хеликоптери, готови да гасят пожари. Във Военновъздушните сили е създадена организация по отношение на приемането на летателни средства от други държави и тяхното логистично осигуряване”, каза военният министър Атанас Запрянов.
След заседанието на МС министърът добави, че въоръжените сили са включени навсякъде в гасенето на пожари.
“По отношение на решението на Народното събрание, Министерството на отбраната е изпълнило това решение. По това решение получихме 1 милион лева и закупихме необходимите материали за нашата вертолетна авиация, която удвои възможностите си за гасене на пожари тази година. Инвестирахме в експлоатация, ремонт и поддръжка на вертолетите“, посочи Запрянов.
“Планираме да увеличим средствата за вертолети. За догодина предвиждаме въоръжените сили да разполагат с още по-висока способност за действие”, добави военният министър.
Запрянов коментира, че междуведомствената координация е на много добро, отлично ниво и докладът, който ще изготвят, най-вероятно ще наложи промяна в действащото решение на Народното събрание, с което е решено да се създаде авиационен компонент в рамките на Министерството на вътрешните работи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.