“Днес ще се запозная с молбата за напускане на регионалната министърка и ще взема своето решение. Предполагам, че до следобед ще бъдете уведомени“, каза пред журналисти президентът Илияна Йотова по подов оставката на министър Ангелина Бонева.
Попитана ще подпишете ли указа за освобождаването на министъра на регионалното развитие и ще има ли нужда от още смени, Йотова каза, че то този момент друго предложение няма.
“Днес ще се запознаем с цялата информация, с документите, с молбата ѝ за напускане и ще взема своето решение”, каза още държавният глава.
На въпрос дали правителството се справя с евакуацията, тя каза, че ако прави сравнение с други страни от европейския съюз, се справяме “твърде добре“.
“Има страни, в които евакуация все още не е започнала на техните граждани. Що се отнася до списъци и кой как е бил качен на един или друг самолет, мисля, че госпожа Нейнски може да ви даде по-подробна информация, както впрочем и местните ни посолства и консулства, защото нямаме пряк достъп до тези списъци. Това, което обаче мога да кажа със сигурност, е, че ще направим всичко възможно българските граждани, които искат да се приберат в България, защото има такива, които не желаят, своевременно попадат прибрани от там, за да се гарантира тяхната сигурност“, категорична е Йотова.
КСНС
По повод призива на няколко партии да бъде свикан КСНС, президентът каза, че към момента няма непосредствена опасност за България.
“При първия сигнал за промяна в ситуацията в региона на Близкия изток и по отношение на сигурността на България незабавно ще бъде свикан Консултативен съвет за национална сигурност”, каза по темата Йотова.
“Няма никакво основание още повече да напрягаме хората в страната. Всеки един риск се следи много внимателно и всяка една информация се обсъжда много внимателно”, обясни държавният глава.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
AI компанията Databricks набра 5 млрд. долара финансиране
Бизнесът трябва да адаптира етикети и производство при повторна употреба на опаковки
Охлаждането на инфлацията в САЩ изведе S&P 500 на рекордно високо ниво
Кадър на деня за 13 август
От септември осигурените лица ще избират подфонд от универсалния си фонд
Унгария започна изграждането на дънна преграда в Дунав
Рецепта за варено жито за Голяма Богородица
Рецепта за закуска с кисело мляко и протеин
"Армейците" загубиха с 1:3, но продължават напред след победата с 3:0 в първия мач
Швеция свали възрастта за наказателна отговорност на 14 години
Москва отхвърли критиките на Япония за Курилските острови
Късна емисия
Забравен нападател се надява да получи шанс в Челси
Ясно е какво мислят шефовете на "Олд Трафорд" за Бруно
Янев призна: Имахме късмет да отстраним два много силни отбора
Сенси: Приоритет е да се преборим да бъдем част от Лига Европа
ЦСКА мина през ада срещу Макаби, но се докопа до плейоф в Лига Европа
ЦСКА - Макаби Тел Авив 1:3
Таро карта за 14 август, петък - Кралица на жезлите
Дневен хороскоп за 14 август, петък
Навици, които спестяват часове всяка седмица
Венера е във Везни: 5 зодии с повече щастие и късмет до 10 септември 2026
Трапезата за Голяма Богородица
Пай с праскови за Голяма Богородица
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Безплатни консултации за профилактика на рака на гърдата в София
Транзиторна глобална амнезия – внезапната загуба на памет, която отминава за часове
АПАЗ: Закриването на Съвета по цени крие риск от забавен достъп до нови терапии
България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория