Много са определенията, с които наричат съвременната жена, толкова много че тя-Истинската, Обикновената, Жената сякаш се загуби, сякаш забрави коя е всъщност, като че ли вече не съществува, не иска или не знае за какво се бори.
Рекламите по родната телевизия се опитват да наложат интересни образи на нежната половина на човечеството - жена, която гледа като сърничка мъжа си и нежно му сипва поредната чаша ракия. Има го и обратния вариант - жената при която всичко е мултифункционално, от колата през пастата за зъби до мъжа.
Разбира се съществува и жената сексбомба, разбиваща всички мъжки фантазии, отваряйки бутилка бира с пищната си гръд.
И все пак къде е Тя, каква е истинската съвременна жена, и има ли тя почва у нас?
Днешната жена напълно се загуби между хилядите и налагани комерсиални и не толкова образи. Съвременната жена е като шесторъкия Шива, нещо като “3 в 1” - работи (често изкарва повече от половинката си), гледа деца (и то добре, пример е за добра майка), винаги е готова за секс и експерименти в леглото (за разлика от Него, който доста често е уморен). Oсвен това Тя в зависимост от случая, настроението и повода е свикнала да приема всякакви роли - от светица до уличница, способна да удоволетвори и най-перверзните фантазии.
Добре, но всичко това защо? В името на какво и на кого?
На Него?На семейството като цяло, на нейното собствено благо и его.......
Не знам...но знам че в днешно време е срамно една жена да няма висше образование, да не може да прави готини свирки, да иска да създаде семейство (а не да прави кариера докато се сбръчка), да иска да си има деца на сравнително ранна възраст (разбирай под 25).
Всъщност вече започвам да разбирам майка ми, която все ми повтаря че искала да съм момче “за да не се мъча”. Да “нежният пол” винаги страда, винаги забравя себе си, винаги поставя нещо или някой над собствените си нужди... (или почти винаги).
И все пак да си жена си има и своите плюсове, най-големият от които е това че жената е източник на живота, създателката, твореца, в чиято утроба девет месеца тупти едно мъничко сърчице. Ето това е чувството за което си струва да живееш и да понасяш всички несгоди - за да дадеш живот, за да бъдеш жената-майка.
Нищо не може да се сравни с детската прегръдка, с пълните с искрена обич детски очи и с най-милото обръщение на света - Мамо.
Доста патетично нали... и все пак защо не опитаме поне за момент да забравим маските, кариерата, амбицията, злобата, да погледнем напред с усмивка, да се огледаме около нас и да си кажем, да, аз съм щастлива, защото съм жена.
Мирела Манчева
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Прогнозата за приходите на Salesforce разочарова заради опасения от промени, предизвикани от AI
ЕС рискува да попадне в "руски капан" с дебата около преговорите с Кремъл
Пътната мрежа на България е над 20 хил. км и се увеличава с 42 км през миналата година
Исландия изпреварва Швейцария като най-скъпата страна в света
Румен Радев пред Марк Рюте: България има важен принос за сигурността на НАТО
Глобалните продажби на Toyota се понижават за трети пореден месец през април
Ветеринар спаси малко лисиче във Велико Търново
В "България сутрин" на 29 май от 09:30 часа: Какво време ни очаква в последните дни на май и началото на юни
Мечка нападна българин в Румъния, опериран е по спешност (ВИДЕО)
Само френска музика: Певицата Александра Панайотова кани публиката на вълнуващо пътешествие
Демерджиев: Ако кметът на Кърджали не е извършил престъпление, няма основание за притеснение
AI става ключов инструмент в работата на Сметната палата, съобщи Главчев
Приеха важни промени в женския волейбол
Левски има нужда от нови, но трябва да харчи умно
Стана ясно кой сменя Йохан Зарко в LCR Honda
4-кратната шампионка Швьонтек разкри кой ще спечели Ролан Гарос
ОФИЦИАЛНО: Черно море се раздели с Панайотов и Панов
Сестри Стоеви смазаха тайландки за четвъртфинал в Сингапур
5 хита от световните подиуми, които да пренесете в летния си гардероб
Задължителни неща, които се носят на Задушница
Лесно фрикасе с гъби
3 зодии, за които животът става много по-лесен след 28 май 2026
„Таблетът е пасивна игра – там някой ти казва какво да правиш“
„Сто милиона години и един ден“ – романът, който спира времето
Кранево в очакване на Фестивала на цацата и откриването на летния сезон
Варненски архитект: Градът е болен и трябва да се лекува
Влатко Дробаров също напуска Черно море
Млади фотографи от школа „Дедал“ откриват изложба във Варна
Станкушев: "Незаконният град" в "Баба Алино" вероятно е дело на руската мафия
За поредна нощ горя контейнер в близост до паркирани коли във Варна
27 световни събития в един месец: Космосът е на дневен ред
Китайската Galactic Energy завърши стартовия комплекс за ракета Pallas-1: Готви се за полет
НАСА откри нов материал с потенциал за бъдещи лунни мисии
ЕКА избра две нови „Скаут“ мисии за изследване на горите и земната атмосфера
Firefly Aerospace спечели договор за 75 млн. долара: Ще достави дронове на Луната
Redwire достави на ЕКА прототип на роботизирана ръка за лунния модул Argonaut