IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Евтаназията – най-подкрепяното решение за проблема с бездомните кучета

42% от читателите на Dnes.bg са за крайната мярка

Снимка: Булфото

Снимка: Булфото

Проблемът с бездомните кучета от години измъчва софиянци, а след последните събития и смъртта на проф. Ботьо Тачков той се превърна в тема №1 за столицата.

Само преди ден социологическо проучване показа, че според живеещите в града бездомните четириноги са най-големият и спешен проблем в София. Точно 82% от живеещите в столицата определят като тежък проблема с безстопанствените кучета.

Именно заради това преди седмица редакцията на Dnes.bg попита своите читатели "Как може да се реши проблемът с бездомните кучета?"

Според анкетата по-голямата част от българите са за радикални мерки за справяне с проблема. 42% от отговорилите общо 10 683 души посочват, че за тях единственото възможно решение на проблема е евтаназията на бездомните кучета.

Други 29% пък се обявяват за незабавно настаняване на всички бездомни четириноги в приюти и по този начин те да бъдат махнати от улиците.

За близо 13% от отговорилите в анкетата проблемът няма да бъде решен скоро, тъй като нито Общината, нито природозащитниците имат икономическа изгода от това.

Далеч по-малко са хората, според които бездомните кучета не са сериозен повод за драма сред населението.

4% от анкетираните смятат, че е достатъчно да бъдат прибрани в приюта само агресивните четириноги. Също на толкова читатели на Dnes.bg бездомните кучета не им пречат изобщо и те не виждат нужда да се прави нещо драстично за тяхната популация.

Прави впечатление и мнението на 8% от анкетираните, според които първо трябва да последват оставки за трагичния случай в квартал „Малинова долина“, а едва след това да се започнат действия за решаването на проблема.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Ре(д)акция
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата