2012 беше доста силна музикална година, но в един от основните й символи се превърна заразното парче Gangnam Style, което дали заради танца към него, дали заради по-екзотичното си звучене, успя да превземе цялата планета и да се окичи с титлата най-гледано видео на всички времена.
Първоначално взето за майтап и развеселило доста хора, то се превърна с времето в ужасен дразнител за меломаните, докато кореецът Psy обикаляше целия свят, за да го разпространява заедно с така станалия популярен вече танц към него. След като само за броени месеци успя да премине границата от 1 милиард гледания в Youtube, видеоклипът в момента има над 1,5 милиарда гледания във видеоплатформата.
Всички очакваха, че след този фурор най-вероятно това ще бъде поредният изпълнител от по-далечна страна, който ще събере вниманието на публиката за известно време, а после набързо ще залезе в опитите си да създаде още нещо поне толкова популярно.
На първо място обаче Psy вече е добре утвърден изпълнител в Южна Корея и изобщо в цяла Азия, което само по себе си е достатъчно широк пазар и му носи достатъчно публика, за да бъде световна звезда. След множеството си визити в Америка и Европа обаче изглежда, че кореецът не мисли да спира дотук и сега идва с ново парче и нов уж комичен видеоклип към него.
Gentleman ни носи същото не особено впечатляващо звучене, което обаче лесно ще се лансира от комерсиалните телевизии и радиа. Видеоклипът отново не е особено смислен, но ще се опита да промотира нов луд танц, който хората по цялата земя да се опитат да повтарят.
И докато не сме очаквали някакви страхотни новости от наследника на Gangnam Style, то наистина изненадващото и плашещото идва от гледна точка на успеха, който изглежда сякаш може и да се повтори в същите плашещи размери – само за 2 дни в Youtube парчето вече е събрало над 70 милиона гледания, а така също се поства и усилено в социалните мрежи. Дали и 2013 ще бъде белязана от нов доминиращ масов хит от Psy предстои да разберем.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Trump Media отчете загуба от 405 млн. долара основно заради криптоинвестиции
Мадяр положи клетва като премиер на Унгария, знамето на ЕС отново се вее пред парламента
Перфектна буря очаква Кевин Уорш във Федералния резерв
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия
Биткойнът е изложен на най-голям квантов риск, но и други блокчейни не са в безопасност
Вятърните турбини отчитат изненадващи печалби от войната в Иран
Животът на 3 зодии ще стане по-лек и подреден до края на май
Разследват стрелба по автобус на градския транспорт в Перник
Централна емисия
Централна емисия
Скандал с пожарогасител разтресе гранд в Европа
От Разград върнаха жеста: Лудогорец направи шпалир на Левски
НА ЖИВО: Левски – Лудогорец
Свърши се: „Сираков – вън!“ вече не е на "Герена"
Съндърланд изпусна слаб Манчестър Юнайтед у дома
Феновете бесни на Арне Слот, той отново мрънка и се оправдава
Дневен хороскоп за 10 май, неделя
5 пролетни рецепти за трапезата на 11 май – Деня на Кирил и Методий
Пости ли се на Черешова задушница
Кои са най-драматичните зодии
Седмична нумерологична прогноза за 11 – 17 май
Любовен хороскоп за 11 – 17 май
Стреляха по автобус в Перник
Тежко падане в Джирото, дебютант спечели втория етап
Черно море взе важна победа над Ботев (Пд) с 2:0
Задържаха изпращачи на фишинг съобщения от името на МВР
Задържаха трима за побой в София
Давид Иванов спечели златен медал на Световната купа във Варна
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели