В Централния софийски затвор се проведе осмото издание на турнира по бокс между затворите „С ръкавици срещу наркотиците и агресията“.
Специални гости на надпреварата бяха министрите на спорта Красен Кралев и на правосъдието Данаил Кирилов, както и президентът на федерацията ни по бокс Красимир Инински.
На ринга премериха сили лишени от свобода от затвори в цялата страна.Те са с различни по тежест присъди и разполагат с три рунда по две минути, за да докажат възможностите си.
Турнирът се провежда с подкрепата на Българската федерация по бокс.
В хода на надпреварата се проведоха 23 срещи, а участие взеха близо 50 боксьори.
Инициативата предоставя възможност на лишените от свобода да се включат в кампания за насърчаване на спортните дейности, която осъществява поправително въздействие чрез осигуряване на условия за поддържане на физическото и психическото им здраве, ограничава отрицателните последици от въздействието на средата и стимулира физическото им възпитание, съобщиха от пресцентъра на Министерството на младежта и спорта.
През последните няколко години Министерството на младежта и спорта работи активно за създаване на конкретни инструменти за личностно развитие и предотвратяване на агресията.
Основният инструмент, който ММС използва за превенция на зависимости и агресия, е Национална програма за изпълнение на младежки дейности. В цялата страна се изпълняват проекти, насочени към превенцията на зависимости и агресия, като основен подход, който бива прилаган е спортът.
Министър Кралев поздрави организаторите на турнира за реализирането му и пред тях акцентира, че чрез спорт може да бъде трансформирана негативната енергия в мотивация. Освен, че учи на честна игра спортът оказва и позитивно влияние върху цялостното физическо и психическо състояние на човека.
Министър Кралев пое ангажимент ММС да финансира закупуването на тренировъчен ринг, който да бъде на разположение на лишените от свобода в Централния софийски затвор.
Той поздрави участниците в турнира и връчи медалите в една от категориите. В първата категория отличията бяха връчени от министъра на правосъдието Данаил Кирилов. В награждавaнето участие взеха още президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински, олимпийският шампион Даниел Петров, европейският първенец Емил Чупренски и др.
Красен Кралев и Данаил Кирилов получиха почетни плакети от организаторите на турнира и покана да посетят и деветото издание на надпреварата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Колко отворена е България към световната икономика отвъд ЕС?
Как ще изглежда енергетиката след края на войната в Украйна?
Украйна купи ракети ATACMS и снаряди от Турция, в сделката участва и българска компания
Иран намекна за сделка за Ормуз, но само ако условията му бъдат изпълнени
Квантовата заплаха затяга примката около врата на криптовалутите
Кадър на деня за 8 август
В "България сутрин" на 10 август от 9:30 часа: Димитър Бербатов за първия си дебют в театъра
Нивото на река Дунав се повишава при Никопол и Лом
Ракът на Байдън се е разпространил по тялото му
Селекцията на ЦСКА: Сенси е перлата, Цварц не спира да бележи
Ивайло Петров-Пифа: ЦСКА трябва да стане шампион, Вальо Илиев е един от най-силните трансфери
Херо: Веласкес е изключителен, Левски е фаворит за титлата
Левски удари джакпота: Сержиньо и Рейналдо са новите звезди
Христо Янев променя ЦСКА
ВИДЕО: Ювентус – Интер
Kекс с банани, шоколад и орехи
Седмична таро прогноза за 10 - 16 август
Организационни хитрости, които правят готвенето по-лесно
Протеинови овесени ядки за една нощ
Как да намалим тревожността по естествен начин: навици, които помагат
Нумерологична прогноза за 9 август
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Валежи в следобедните часове днес
Огнеборците са реагирали на 136 сигнала през последното денонощие
Мачовете и спортът по ТВ днес (9 август)
Виц на деня - 9 август
Времето във Варна на 9 август 2026
Черно море без трима футболисти срещу Лудогорец