Истинска драма се разигра в Италия на мястото на убийство, когато там се появили журналистите. Репортерка познала баща си в убития случаен свидетел.
Килърите първо застреляли набелязаната жертва, а след това решили да премахнат и очевидеца на престъплението, който се оказал бащата на журналистката.
Драматичната история се случила в четвъртък в градчето Сан Джорджо а Кремано близо до Неапол, пише италианският вестник Il Mattino.
Посред бял ден двама мъже на мотоциклет, въоръжени с пистолети, разстреляли от упор 56-годишния собственик на рекреативен център Луиджи Формикола.
Предполага се, че загиналият е бил свързан с мафията, тъй като по-рано е имал проблеми с правосъдието, през 2000 г. е бил съден за изнудване.
Случаен свидетел на убийството на Формикола станал 57-годишният собственик на местния автосервиз Винченцо Лигуори.
По информация на полицията буквално половин минута след първото убийство килърите се върнали и хладнокръвно застреляли с един куршум очевидеца.
Информацията за двойното убийство била получена в редакцията на водещия неаполитански вестник Il Mattino и дежурният редактор незабавно изпратил на мястото на инцидента криминалния репортер Мери Лигуори, предаде РИА Новости.
Първоначално в редакцията на вестника не знаели имената на загиналите мъже. Когато станало ясно, че сред убитите има човек с фамилията Лигуори, бързо съпоставили и останалите факти – убийството е извършено на улица Сан Джорджо Векия, където се намира автосервизът на бащата на Мери Лигуори.
Шефовете решили веднага да извикат обратно журналистката, но вече било късно. За свой ужас Мери Лигуори открила на мястото на престъплението тялото на баща си.
Убийството в Сан Джорджо а Кремано е поредното доказателство, че Камората, която действа в провинция Кампания, се разправя безпощадно дори с нежеланите свидетели на убийствата, пише NEWSru. През последните години в района на Неапол имаше няколко подобни случая.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Рецепта за лазаня "Болонезе" с телешка кайма и моцарела
Поверия за здраве, късмет и пари на Благовещение
Джошуа със силни думи от Украйна след тренировките с Усик
Александър Иванов: Младите са пълна развалина - с паник атаки, закачени за хазарт
Циклон на 26-28 март: Дъжд, сняг и студено време у нас до дни
Рюте: НАТО проверява дали Иран може да удари европейски градове
Героят О'Райли: Чувството е изумително!
Интер забрави как се бие! Само 1:1 с Фиорентина
Реал взе по драматичен начин дербито на Мадрид
Саръбоюков с исторически медал за България
Светльо Вуцов иска титлата с Левски, не му пука за „сухите мрежи“
Груев с първи думи като Футболист на годината, каза и истината за турнето в Индонезия
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 – 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Остра критика към Коцев: Бургас имат проекти за 60 млн.евро, а Варна само за 14 млн.евро
Мащабно изследване разкрива тревожни ефекти от разговорите между потребители и ИИ
Брокер призова бедните да спрат да купуват имоти
В черните дупки се крият странни математически структури, твърдят учените
Фрапиращи случаи на негодна храна за ученици
Животът в големите градове може да намали риска от инсулт
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната