IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

В Афганистан ще останат 9800 американски войници през 2015 г.

Обама: Афганистанските сили показаха, че са готови за защитят страната си

Барак Обама. Снимка: Reuters

Барак Обама. Снимка: Reuters

Президентът на САЩ Барак Обама обяви плана си да остави 9800 американски войници в Афганистан през 2015 г., предаде Ройтерс.

В изявление в т.нар. розова градина в Белия дом той каза, че занапред Афганистан няма да бъде "съвършено място", но не е работа на САЩ да го направи такова място.

За да предотврати критики срещу решението си американските военни да напуснат изцяло Афганистан до края на 2016 г. Обама каза, че афганистанските сили за сигурност са показали, че са напълно готови за защитят страната си.

"Трябва да признаем, че Афганистан няма да бъде съвършено място и не е в отговорностите на Америка да го направи такова", каза президентът на САЩ.

Оставането на американските военни в Афганистан след края на тази година и техният брой ще е обект на преговори между Вашингтон и Кабул, след които трябва да бъде подписано споразумение, пише БТА.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата