Президентът на САЩ Доналд Тръмп отбеляза 100-те дни от встъпването си в длъжност с митинг в град Уорън, близо до Детройт, в щата Мичиган, смятан на сърцето на автомобилната индустрия в страната.
По време на митинга Тръмп демонстрира триумфално поведение и заяви, че това си били 100-те най-успешни дни в историята на страната. Той обаче сподели и че предизборната кампания му липсва.
Тръмп произнесе дълга реч, в която отново разкритикува предшественика си, демократа Джо Байдън, наричайки го „сънливец“, американските медии, наричайки ги „лъжливи“, съюзническите страни, които според него "са ограбили САЩ повече, отколкото са го направили противниците на САЩ", демократите от опозицията, дефинирани като „откачени левичари“, ръководителя на Управлението за федерален резерв Джероум Пауъл, който не вършел според него добра работа, вятърните паркове и уокитската идеология. В речта на Тръмп бяха последователно изброени всички, които са възприемани от републиканеца за „черни овци“.
Тръмп защити в речта си протекционистката си офанзива, обеща нов златен век за икономиката и още операции по експулсиране на незаконни мигранти. През това време множеството скандираше ентусиазирано „САЩ, САЩ, САЩ!“.
От сцената на митинга една от близките съветнички на републиканеца – Марго Мартин, пък заяви: „Тръмп 2028 г., какво ще кажете за това?“, визирайки хипотезата за трети президентски мандат на Тръмп – нещо, което конституцията забранява.
Не всички американци обаче споделят мнението на Тръмп, че управлява добре. Според допитване от неделя на „Вашингтон пост“ и „Ей Би Си Нюз“ едва 39 процента от американците одобряват начина, по който Тръмп управлява.
А в изявление Демократическата партия заяви, че Тръмп не е направил нищо, за да подобри живота на семействата от средната класа и те започват да съжаляват, че са гласували за него.
Според гореспоменатото допитване 64 процента от анкетираните казват, че Тръмп отива прекалено далеч в опита си да разшири президентските си правомощия. Вчера в интервю за Ей Би Си Тръмп заяви, че мрази идеята, че американците мислят, че той си дава прекалено много правомощия. „Върша едно нещо – връщам величието на Америка“, заяви Тръмп.
(БТА)

Д. Тодоров: Инфлацията може да се вдигне между 0,5% и 1% при цена на петрола над 100 долара
Dow Jones се понижи с над 750 пункта в новия си най-лош ден за 2026 г.
BMW се стреми към възстановяване в Китай чрез своята серия Neue Klasse
Тръмп замрази 106-годишен закон в САЩ, за да намали цените на бензина
Най-слабото място на бизнеса у нас са процесите и координацията между екипите
Атаката срещу газово находище в Иран оцвети в червено европейските борси
"Ноктите с аерограф" - хит в маникюра за 2026 г.
Освен скъпото гориво: Още един удар по шофьорите на дизелови коли
Движение без усилие: Алтернативи на традиционните тренировки
ЕС въвежда нови забрани на пазара на употребявани автомобили
Децата със строги родители имат проблеми във връзките си като възрастни
Спортът по телевизията днес, 19 март
Мачовете по телевизията днес, 19 март
Всички резултати от Шампионската лига. Ето и двойките на 1/4 финалите
Голяма новина за ЦСКА и Лудогорец, Левски също е замесен
Мощен Ливърпул разнебити Галатасарай, идва ред на ПСЖ
Байерн мушна само 4 на Аталанта и подпечата екшъна с Реал
Дневен хороскоп за 19 март, четвъртък
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
Литературно събитие събира над 30 артиста в близо 50 срещи във Варна и страната
Деца се запознаха с интересни легенди от Североизтока
Над 1100 учители се обучиха да използват изкуствен интелект в учебния процес
Пета гимназия е №1 по мини футбол за VIII-X клас в „Ученическа купа Варна 2026“
Има ли риск за овошки тази година?
Живопис, музика на живо и триизмерни прожекции при откриването на изложба във Варна
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?