IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Администрацията на Тръмп се подигра на Байдън

Възпоменателна плоча го описва като "най-лошия президент в американската история"

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Администрацията на американския президент Доналд Тръмп се подигра с бившия президент Джо Байдън с възпоменателна плоча, поставена на видно място на колонадата на Белия дом, предаде ДПА.

Плочата описва Байдън като "най-лошия президент в американската история" и твърди, че той е довел страната "на ръба на унищожението". На нея е изписана и прякорът "Сънливият Джо Байдън", който Тръмп използваше многократно по време на президентската си кампания, за да представи своя съперник като слаб.

Табелата повтаря неоснователното твърдение на Тръмп, че изборите през 2020 г., спечелени от Байдън, са били фалшифицирани, и обвинява демократа за началото на войната на Русия в Украйна през 2022 г.

Тя е част от галерия с президентски портрети, инсталирана по-рано на сградата на Белия дом. При откриването на галерията отсъствието на Байдън беше видимо: вместо неговия портрет беше изложена снимка на "аутопен" – механично устройство, използвано за възпроизвеждане на подписи.

Устройството отдавна се използва от американските президенти за рутинна административна работа. Републиканците обаче обвиниха администрацията на Байдън, че го използва, за да подписва голям брой помилвания без знанието или одобрението на Байдън.

Републиканците също така многократно поставяха под въпрос дали Байдън, който наскоро навърши 83 години, е напълно способен да изпълнява задълженията си до края на мандата си, който приключи през януари 2025 г. Байдън заяви пред всекидневника "Ню Йорк Таймс" по-рано тази година, че е одобрил устно всички помилвания, издадени в края на президентския му мандат, пише БТА.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата