BGONAIR Live

Евростат: Българският мъж работи най-малко в ЕС, холандецът бичи 10 години повече


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

107
Дрт
преди 2 часа
Харесвам 10 Не харесвам 1
Идеята е да се пенсионираш, докато все още ти става. После за чий са ти тия круизи из екзотичните дестинации с баба ти до теб, както правят на запад!
отговор Сигнализирай
106
анонимен
преди 2 часа
Харесвам 6 Не харесвам 1
Интересно е обаче ,че много наши търтеи седят на социални в холандия
отговор Сигнализирай
105
анонимен
преди 2 часа
Харесвам 9 Не харесвам 1
Изключително изкривени данни. Хайде да сравните колко часа е работната седмица в Холандия и колко в БГ.
отговор Сигнализирай
104
До 69
преди 2 часа
Харесвам 1 Не харесвам 0
До: анонимен Хайде сега и да уточниш колко здравни вноски плащаш в България, от които и работодателят и колко те скубят в Германия. Отделно у нас плосък данък 10% , а там прогресивен.
отговор Сигнализирай
103
Мунчо
преди 2 часа
Харесвам 6 Не харесвам 0
Депутат е моят татко, депутат ще стана аз. При нормална пазарна среда, всички частници ще работят колкото може повече и по-дълго; ще откриват повече работни места и ще плащат повече на служителите, защото не искат текучество на квалифицирани от фирмата кадри. При изкривен пазар, доминиран от олигархично-чиновнически комунизъм, всеки ден работа в повече, прави работещия по-беден, докато бенефициерите на обществени поръчки и европейски грантове - все по-богати
отговор Сигнализирай
102
Коса
преди 2 часа
Харесвам 13 Не харесвам 0
Да го видя този холандец с работно време от 9:00 до 19:00, в събота от 9:00 до 16:00, а не като там от 8:30 до 16:00. Почивка само на Коледа, Нова Година и Великден. Като между Коледа и Нова година задължително работим. И като заговорихме за отпуск - разрешават ни само 12 дни, останалите 8 ни се заплащат. Нямаме 30 платен отпуск като холандците + 11 празника на които също почиват. Да започне като мен този холандец и ще го питам работи ли му се 10 години повече и що взе да умира по-рано.
отговор Сигнализирай
101
анонимен
преди 2 часа
Харесвам 10 Не харесвам 0
Доста мои познати не доживяха пенсия!
отговор Сигнализирай
100
анонимен
преди 2 часа
Харесвам 5 Не харесвам 0
И колко живеят българите...При 70 години средно за мъжете, колко трудов стаж искате... Средна получават пенсия 5 години
отговор Сигнализирай
99
Разликата?
преди 2 часа
Харесвам 8 Не харесвам 0
Българинът работи в много по-лоши условия и води нисък стандарт на живот. След пенсия се чуди как да преживее. Хората от белите страни започват да живеят- обикалят света, позволяват си неща, които са желали цял живот. Съвсем несъпоставими неща
отговор Сигнализирай
98
Дрт
преди 2 часа
Харесвам 9 Не харесвам 1
През соца мъжете се пенсионираха на 55, жените на 50, здравеопазването и образованието бяха безплатни. Нека се стремим към тези стандарти! А нещастните холандци и шведите, дето бичели по 10 г повече - моите съболезнования.
отговор Сигнализирай
Новини