Предстоящият уикенд се очертава да бъде много, много горещ. Освен че битката в българската efbet Лига е в своя пик, в съботния ден ще можем да се насладим на два изключителни финала - дерби на Манчестър за ФА Къп в Англия и РБ Лайпциг - Айнтрахт (Франкфурт) за Купата на Германия. И двата двубоя пък попадат в бонус предложението "Месец на Финалите" на платформата за онлайн залози – efbet.com.
Предпоследна седмица от "Месец на Финалите"
"Месец на Финалите" е специален промоционален период в efbet, по време на който компанията, в рамките на 5 седмици, раздава по 5 седмични награди по 1000 лева на избрани потребители, покрили условията на предложението.
Един от финалите в предпоследната седмица вече се изигра - Севиля срещу Рома, но остават още два страхотни сблъсъка.
За да участва в бонус кампанията, потребителят трябва да е поставил минимален залог на стойност 50 лева или еквивалентът им в друга валута НА ЖИВО на всеки един от предварително посочените мачове за седмицата. Само залози, направени по време на мачовете, се броят към кампанията (пълните условия можете да прочетете в efbet).
Предпоследната седмица финишира с мачовете в събота вечер, а в последната седмица фокусът ще е поставен върху финала в Шампионска лига.
Дербито на Манчестър - кой е фаворит?
Юнайтед и Сити се отправят към емблематичния "Уембли" за финала на най-стария турнир в Англия - ФА къп. "Червените дяволи" имат двоен шанс да празнуват, защото това би било втори трофей за тях, а в същото време ще спрат големия си градски съперник от това евентуално да изравни рекордния требъл на Юнайтед от 1999 година - триумфи в ШЛ, ФА Къп и Висшата лига.
Фаворит на efbet обаче е селекцията на Хосеп Гуардиола. Манчестър Сити играе изключителен футбол през 2023 година и неслучайно предлаганият ТОП коефициент да спечели турнира е едва 1.25*, докато за "червените дяволи" ставката е 3.95*.
Въпреки че Сити печели далеч повече трофеи от градския си опонент, двата тима поделят надмощието в директните сблъсъци. В последните 10 мача Юнайтед има 4 победи и 6 загуби в дербито, а през този сезон двата тима си размениха по една победа. Интересен факт е, че в последните 15 мача няма равенство между двата отбора като краен резултат.
Силният край на Лайпциг или опитът на Айнтрахт ще надделее в Германия?
Много любопитен се очертава и финалът за Купата на Германия. РБ Лайпциг влезе в шеметна форма в края на сезона, което помогна на отбора да влезе в топ 4 на класирането в Бундеслигата и отново да си гарантира участие в Шампионска лига. Отборът е в серия от 6 поредни победи и 10 успеха в последните 11 мача. По време на тази серия момчетата на Марко Розе биха Борусия (Дортмунд) с 2:0 за Купата, както и Байерн с 3:1 в Мюнхен в мач от първенството.
Заради драстичната форма на двата тима, в последните месец и половина, Лайпциг е считан за фаворит от efbet, като за спечелване на Купата коефициентът е 1.39*, а за триумф в редовното време - 1.79*.
Айнтрахт (Франкфурт) обаче няма да се даде без бой. Отборът спечели надпреварата през 2018 година, а през миналата спечели Лига Европа. „Орлите“ определено са турнирен отбор и имат какво да покажат. Освен това имат само една загуба от Лайпциг от началото на 2020 година насам (9 изиграни мача, включително един приятелски). За разлика от дербито на Манчестър, в този сблъсък, в 4 от последните 6 мача, крайният изход беше равен ("хиксът" в редовното време е оценен на 4.10*).
Коефициентът Айнтрахт да триумфира с Купата е 3.00*, а в редовното време - 4.60*.
Залозите са само за забавление – играта трябва да е отговорна
Колкото и човек да е уверен в собствените си знания (особено, когато става въпрос за спортни залози), не трябва да се забравя, че всички предложения на игралната индустрия трябва да са само за забавление. Прекаляването със залозите води до различни проблеми, включително и в личния живот, затова efbet подчертава колко важно е всеки потребител да се придържа към принципите на отговорна игра.
В сайта efbet.com всеки може да се запознае с това какво е "разумна игра", както и да се възползва от различните контроли, които компанията предоставя.
*Коефициентите могат да подлежат на промяна. Актуалните коефициенти могат да се видят непосредствено преди залог на платформата efbet.com.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Хороскоп за 6 април: Отлични финанси и добри новини за няколко зодии
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Спортът по телевизията днес, 6 април
Мачовете по телевизията днес, 6 април
Ключова фигура напуска Гражданите след края на сезона
Драма с дузпи прати Лийдс в топ 4 на ФА Къп след 39 години
Интер, Милан и Ювентус играят в Астралия през август
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация