Дванаседет компании от строителния бранш бяха отличени с колоната на Хан Омуртаг в навечерието на Празника на строителите. Златните статуетки бяха връчени по време на Годишния бал в Зала 3 на НДК, организиран от Камара на строителите в партньорство с Министерство на регионалното развитие и благоустройство.
"Геострой" АД грабна най-високото отличие за "Цялостен принос в строителството", което КСБ връчва за първи път в историята си пред над 350 гости. Сред официалните лица, уважили тържествената церемония, бяха вицепремиерът Мариана Николова, председателят на Парламентарната комисия по енергетика Валентин Николов, министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Росен Желязков, министърът на околната среда и водите Нено Димов, заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Валентин Йовев, председателят на Агенция "Пътна инфраструктура" Георги Терзийски и редица други.
Годишният бал беше открит с приветствия от страна на министъра на регионалното развитие и благоустройство Петя Аврамова и председателя на Управителния съвет на КСБ Илиян Терзиев.
„През 2019 г. направихме много, преодоляхме предизвикателства и продължаваме напред. Доказахме, че когато сме единни и обединени, можем да определяме ясни правила в бранша“, каза председателя на УС на КСБ Илиян Терзиев. Според него, само така строителният бранш може да се противопостави на сивата икономика и нелоялната конкуренция. Терзиев допълни, че през настоящата година секторът бележи ръст, който ще продължи и през 2020 г., заради множеството европейски проекти, които се очаква да бъдат реализирани.
„Безспорно 2019 г. ще бъде запомнена като успешна за бранша. Голямо предизвикателство пред строителния бранш за следващата година ще са предстоящите ВиК проекти. Ще се работи по близо 800 км. водопроводна мрежа, 400 км канализация, пречиствателни станции за питейни и отпадъчни води“, заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова. Тя допълни, че работата по редица големи проекти вече е стартирала и те трябва да бъдат изпълнени качествено и в срок.
По време на събитието бяха връчени и още 2 специални награди от Камарата на строителите. Наградата за "Най-динамично развиваща се компания" отиде при „Микс-Констръкшън“ ООД, а "Инвеститор на годината в човешкия капитал" получи „Парсек груп“ ЕООД.
Златна статуетка в Първа група - строежи от високото строителство (жилищно, обществено-обслужващо, промишлено), прилежащата му инфраструктура, електронни съобщителни мрежи и съоръжения получиха „Главболгарстрой“ АД, „Обонато Билд“ ЕООД и „ЗСК Монтажи“ ООД, съответно в раздели „големи строители“, „средни строители“ и „малки строители“.

В категорията строежи от транспортната инфраструктура, отличени бяха „Трейс Груп Холд“ АД, „Симекс“ ЕООД и „Автомагистрали София“ ЕООД.
С първи места в група - строежи от енергийната инфраструктура, бяха наградени „Дитсманн Енергоремонт Холдинг“ АД (големи строители), „Т и Д Инженеринг“ ЕООД (средни строители) и „Протех“ АД (малки строители).
Златни отличия в групата на строежите от благоустройствената инфраструктура, хидротехническото строителство и опазването на околната среда получиха „Пайп Систем“ AД, „Мико – Д“ ООД и „КОЦЕВ и ЦВЕТАНОВ“ ООД.
Златен рекламодател на тазгодишния бал е „Каро Трейдинг“. Сребърни рекламодатели са компаниите „Пайп Систем“ АД, „Геострой“ АД, „Джи Пи Груп“ АД и „Рьофикс“ ЕООД. Бронзови рекламодатели са: „Виваком“ АД , „Главболгарстрой Холдинг“, „ИСА 2000“ ЕООД, „Мапеи България ЕООД“, „Хидромат“ ООД, „Планекс“, „Евро Алианс Тунели“ ЕАД, „Нелбо“ ЕАД, „Европейски Пътища“ АД и „Громахолд“ ЕООД.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕЦБ: Американските потребители и вносители са най-засегнати от митата на Тръмп
Бизнес климатът в България се влошава през март
„Замръзналото кралство“ вече си има свой дом в „Дисниленд Париж“ след разширяване за 2 млрд. евро
Акциите на европейските банки прекъсват рекордната серия от 13 тримесечия на поскъпване
Николай Вълканов: До средата на годината не се очаква поскъпване на храните
Русия се завръща в Южна Америка, след като САЩ пуснаха танкер да достави петрол в Куба
Маскирани мъже откраднаха картини за €9 млн. от музей в Италия за под три минути
Огнище на морбили във Врачанско: Инфекциозните отделения са на ръба
Групата на Хасърджиев: 17 обвинения, сред тях и за "наркотика на изнасилвача"
30 млрд. снимки от игра се превръщат в карта за доставки (+ВИДЕО)
"Липсваш ми" - как поезията срещна музиката в един проект
Бивш английски национал пое петодивизионен отбор
Висока трева, студ, разпадащ се стадион. Италианците потресени от "Билино Поле"
Мондиал 2026 е златният шанс за футболисти без опит
Съдията от кошмара срещу Сев. Македония пак ще свири на Италия
Сливен приема Държавното по класически шахмат за юноши и девойки
Милан се цели в Рашфорд и Беланова
Високопротеинова супа с кюфтенца и зеленчуци
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
Екип на ЦКБ засади 180 фиданки от бял бор в екоинициатива до Перник
Историческата драма „Константин Философ“ тръгва по Bulgaria ON AIR от 2 април
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Благотворителна кампания осигурява продукти за варненските бездомници
Оставиха в ареста, мъжа пребил и ограбил чужденец във Варна
Спипаха поредна порция нарушители зад волана във Варненско
Ремонтът на пътя „Аспарухово“ – „Галата“ все още не е приключил
Ая Касабова е избрана за ветроходец на 2025 г
Мъж обра квартира във Варна
Защо никой не смее да отвори гробницата на първия китайски император вече 2200 години?
Инцидент: Астронавт на НАСА загуби говора си в космоса, лекарите са в недоумение
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето