Милица Гладнишка е актриса и джаз певица. Тя се превърна в звезда само за няколко месеца благодарение на комедийния сериал „Етажна собственост“, в който играе ролята на Мими – властната жена на домоуправителя Величко.
Тя даде интервю за Az-jenata.bg, в което разказва за себе си и за Мими, разбира се.
Какво не сте казвали за себе си още в никое интервю?
Аз съм едно момиче, което обича живота, музиката, смеха и иска хората да са щастливи. Работохоличка, но и романтичка, и завеяна мечтателка. Това съм аз, Милица Гладнишка. Обичам природата и вярвам, че най-важното нещо за един истински човек е да уважава живота във всичките му форми и да върти в себе си яркото кълбо на щастието, което зарежда не само него, но и околните.
Спират ли ви често хора, които ви бъркат с екранната ви героиня от сериала „Етажна собственост“? Имате ли комични случки с фенове?
О, постоянно ме спират, подвикват ми: „Ей, Мими, къде е Величко?“, искат ми автографи. Хората са много мили. Аз съм народен човек и обожавам да си говоря с тях. На концертите си, ако не закача някого, ако не установя контакт с публиката, просто не се чувствам жива. Енергията, която ми дават хората, ме зарежда с дни и ме кара да летя. Обичам ги!
Обикновено, когато ме видят на живо, всички казват, че на екрана изглеждам по-едра, да не кажа по-дебела и по-възрастна, а в живота съм едно красиво момиче. И тогава започват поканите за кафе и кино и т. н. Приятелка съм с мои почитатели във Facebook, от магазините, където пазарувам, и за мен тези хора са като семейство.
Властна жена ли сте като героинята си в сериала или сте коренно различна?
Не съм властна жена, но си отстоявам правата и не обичам демагозите. С Мими нямаме нищо общо освен любовта към хляба. Обожавам тази героиня, защото е много цветна, шантава, луда, простачка, диктаторка и какво ли още не – все неща, които - с изключение на лудостта, не си позволявам в живота. Голям смях пада на снимачната площадка.
Освен с актьорската си работа, вие сте популярна и като джаз певица. Какво ви дава музиката? И слуша ли българинът джаз?
Музиката ми дава криле. Джазът в момента е на върха в България. Клубовете са пълни, хората се веселят, танцуват, дори идват облечени в характерния стил на суинга или 20-те години на XX век. Това е една епоха на възраждане след войните, когато всички решават, че трябва да се радват на живота, да бъдат пъстри и луди. С квартета „Дивото зове“ – Васил Спасов – пиано, Борис Таслев – контрабас и Атанас Попов – барабани, ние вдигаме публиката на крака, разсмиваме и най-тъжните! Това е целта ми – хората да са щастливи и усмихнати, да общуват и да лудеят. Музиката е дълбоко втъкана в мен по рождение. Майка ми е тромпетистка, сестра ми е виолистка, аз от малка свиря на пиано.
Останалата част от интервюто може да прочетете в Az-jenata.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Данните за по-ниската инфлация в САЩ спряха загубите на европейските фондови пазари
Съдът на ЕС определи като нечестен начина, по който се изчисляват сметките за парно у нас
General Motors съкращава стотици работни места в стремеж към по-висока печалба
Сливанията и придобиванията в криптосектора растат 30 пъти с обръщането към мейнстрийма
Антон Пулийски: С AI българските дронове минават на етап "отбрана"
Великобритания обяви извънреден жилищен план за увеличаване на строителството в Лондон
Горива до Нова година: България между санкциите, енергийната зависимост и оцеляването
Ще успеят ли пазарни решения да решат проблема с "Лукойл"?
Сигнал от Бургас: След издържани изпити и платена такса МОН отказва магистратура
Централна емисия
Неделев бил замаян преди мача
Гьоко Хаджиевски: Играчите са като мои деца, обичам ги
Мениджърът на Тотнъм иска повече от Шави Симонс
Нов проблем за Флик, Рафиня аут за месец
Тамара Джурич
Нов сърбин на Бат Венци ще прави сефтето за Славия
Поверия за Димитровден
Дневен хороскоп за 25 октомври, събота
Изберете си цвете и вижте дали ще се сбъдне желанието ви
Късмет и пари за 4 зодии – ноември ще бъде техният месец
Хитри стратегии: Как да спорим по-добре с партньора
4 витамина за добро храносмилане
Променят движението във Варна и региона в неделя заради състезание
Спартак (Вн) удари Ботев (Пд) и излезе шести
Община Варна търси кой да ремонтира конната база във „Виница“
Полиция и охранители обсъдиха мерки за повече сигурност в търговските центрове
Даниел Митов: България дава и ще продължи да дава обща сигурност за ЕС
Близо 10 000 варненци ще празнуват имен ден тази неделя - 26 октомври
Русия ще достави на Луната първите елементи за лунна станция до 2034 г.
„Най-евтиният в света“ хуманоиден робот струва само 1370 долара (видео)
Суперземя в съседство може да е най-доброто място за търсене на извънземен живот
Астрофизици са близо до разгадаването на тайната на неутриното
Ето какво виждат хората, които изпадат в близки до смъртта състояния
Забравен модел на атома може да разкрие смисъла на съществуване на Вселената