Противоречивото решение на Facebook да превърне Messenger в отделно мобилно приложение се отплаща. През по-голямата част от последните два месеца Facebook Messenger е била най-популярната апликация сред потребителите, сочи проучване на App Annie.
В момента това е най-популярното приложение за iPhone в 8 различни държави и се намира в топ 10 на най-популярните приложения в 126 държави по света. Подобен е и успехът на Facebook Messenger сред собствениците на Android базирани устройства.
От централата на Facebook пазят в тайна колко точно са потребителите на Messenger в момента. В последния си отчет от април компанията сподели, че приложението има над 200 милиона активни потребители месечно. Много е вероятно в момента числото да е много по-голямо, смятат анализатори. Само в Щатите потребителите на Messenger са се увеличили със 75% от април насам, смятат comScore, уточнявайки, че през август услугата е била ползвана от 67 милиона уникални души.
Оказва се, че това се случва въпреки голямото количество недоволни фенове на Facebook, които след промяната се оплакаха, че е неудобно да проверяваш две отделни приложения на мобилното си устройство. Последната версия на Messenger е получила 4100 оценки от по една звезда в App Store платформата на Apple, което отговаря за 85% от всички оценки, които приложението е получило.
Успехът на Facebook с Messenger е от изключителна важност за компанията по три основни причини, пише qz.com.
На първо място това показва способността на Facebook да създаде втори хитов продукт. Мобилното приложение на Facebook е най-популярното в света, но то все пак е един продукт. Повечето от опитите на Facebook да създаде нови хитови продукти се провалиха, като например многобройните начини, чрез които Facebook се пробваха да клонират Snapchat. Messenger обаче работи добре. Според експерти това се дължи на факта, че кратките съобщения са в основата на мобилните устройства, както и на огромната мощ, която Facebook има по отношение на разпространението. Не на последно място седи и лесният за използване интерфейс, който потребителите харесват.
Второ, Messenger доказва, че приложенията за изпращане на кратки съобщения не застрашават по никакъв начин успеха на самата социална мрежа. Преди година това не бе така ясно. Бързото развитие на WhatsApp, LINE, WeChat в Азия и т.н. изглеждаше като потенциална заплаха за Facebook в бъдеще. Това обаче се оказа невярно, тъй като Facebook продължава да се радва на успех. Междувременно компанията на Зукърбърг придоби Whatsapp, което се превърна в най-голямата сделка в историята на Facebook. Бяха въведени и промени в политиката, които позволиха на потребители, които нямат профил във Facebook, да използват Messenger.
Трето, Messenger има потенциала да донесе нова печалба на Facebook, която в момента разчита единствено на рекламата. Ако приложението се превърне в най-популярната услуга в сектора, това би позволило на Facebook да таксува потребителите му за определени функционалности. Неслучайно компанията наскоро назначи бившия шеф на PayPal - Дейвид Маркъс, който вече оглавява бизнеса на компанията с кратки съобщения.
Още новини от света на технологиите четете в Investor.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕС предупреди САЩ да не използват сигурността като претекст за анексиране на Гренландия
Dow нарасна с близо 600 пункта до нов връх след действията на САЩ във Венецуела
Финансист: Еврозоната няма да увеличи автоматично чуждите инвестиции у нас
Lucid отчита ръст на продажбите и продукцията през последното тримесечие на 2025 г.
Кашкари от Фед: Лихвите може би са доста близо до неутралното ниво в момента
Очаква се антиамериканските настроения да се засилят след инвазията във Венецуела
Днес е Йордановден - традициите и имениците на Богоявление
Облачен и ветровит вторник с температури до 16 градуса
Хороскоп за всички зодии за 6 януари: Добри новини за Телците и Девите
Силни магнитни бури връхлитат Земята на 9 и 10 януари
Рецепта за Йордановден: Бобена чорба с пушени гърди
Късмет за три зодии след 5 януари
Сасуоло – Ювентус
Лече – Рома
Ужас за Сити. Важен защитник счупи крак
Детелините върнаха Мартин О'Нийл след неуспешния експеримент
Спортът по телевизията днес, 6 януари
Мачовете по телевизията днес, 6 януари
Нумерологична прогноза за 6 януари
6 януари – Честит имен ден на Йордан и Йорданка!
Таро карта за 6 януари, вторник
3 важни поверия за Ивановден
6 задължителни ястия за Ивановден
3 класически рецепти за Ивановден
Идва застудяване след два дни
Само 33 процента от американците одобряват акцията на Тръмп във Венецуела
Съдът в САЩ остави Мадуро в затвора поне до 17 март
Близки на загинали при катастрофи излязоха на протест във Варна
Хванаха за ден 22-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мадуро пред съда в Ню Йорк: Аз съм невинен и почтен човек
Биолози откриха нов начин за забавяне на стареенето на клетките
Избухнала свръхнова може да е създала условията за появата на живот на Земята
2025 година постави температурни рекорди в различни части на света
Климатичните модели надценяват способността на растенията да поглъщат СО2
Риск от остеопороза: Увеличава ли откритата в костите микропластмаса опасността
Бивш ръководител на марсианската програма на НАСА: 2026 г. е ключова за бъдещето на агенцията