Искам да благодаря на едан жена,чието име не разбрах.Тя пожела така.
Искам да ви разкажа за доброто,което тя прави,казвам прави,защото съм убедена,че човек ,като нея не се ограничава в добротата си само по празници и не го прави за да бъде забелязана или за собствени облаги.Тя го прави защото доброто е в нея .Тази жена работи в Социален патронаж Пловдив.От там раздават социални помощи-храни.,по списък подаден от социалните служби по квартали.Не свивайте вежди.Всеки втори се възползва от техните услуги.Само ще спомена детските надбавки,чийто размер е срамно нищожен,но не познавам някой ,който да се е отказал от тях.Този добър човек,тази работничка звъни от личния си телефон ,на поне поне сто номера на хора,които не са си потърсили помощта.Това не влиза в задълженията й и всеки разговор е за нейна сметка.Една от тези бях и аз.Признавам си,никога нямаше да разбера за това,ако не беше тя.От месец съм съкратена и наистина имам затруднения,но се справям,не се оплаквам.Пакета от помощи е доста солиден-основно храни .Не че не може всеки да си ги купи,но количеството наистина е внушително.Благодарна съм на тази жена.Самата аз разделих този пакет с едно семейство с две малки деца,които също са в затруднено положение.
Тази социална работничка сподели с мен разочарованието си от отношението на някои хора.По телефона някои дори са я наругали.Пред мен една госпожа не скри презрението си към всички,които изрекоха думата" помощи"и бе крайно възмутена как е попаднала в този "съмнителен" списък,докато не се разбра,че миналта година и тя е взела пари от държавата под формата на "помощ за първокласник".Така сме попаднали в този списък.Госпожата се държа много надменно до последно.Социалната работничка я убеди да вземе "пакета"пък ако не желае да го използва да го даде на някой,който се нуждае.Онези "пакети",които не бъдат потърсени до определен срок ще бъдата разпределени по социалните домове.
Правя всички тези уточнения и изпаднах в подробности за да покажа нещо.В България на бедността се гледа като болест,всички страдаме от нея,но не искаме да си признаем.Много по-лесно е да се преструваме на това,което не сме.Има обаче една друга бедност,която не може да се излекува с нищо-духовната бедност.И може би,казвам може би , тези духовно бедни хорица, ако изкарат главите си от тъмнината на собствения си егоизъм ще заживеят по-добре,а и може да направят щастливи и други хора,които са в нужда.
Нека се огледаме!Сигурно има някой ,на когото бихме могли да помогнем,някой в нужда.Добрината добрина връща!И ако някой ни подаде ръка да не отвръщаме с цинизъм и високомерие.
Искам да благодаря на тази жена!Искам да благодаря за добротата й!
Чудеса стават.Чудеса има и не само по празниците.От нас зависи,колко често чудесата ще стават реалност.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Berkshire Hathaway изоставя учебника за инвестиции на Уорън Бъфет
Федералният резерв се нуждае от по-добра, а не от по-малко комуникация
Доматите поевтиняват с близо 23% на борсите у нас тази седмица
Британският премиер Киър Стармър може да подаде оставка утре
A1 Motor Park приема ключови кръгове от Републиканския шампионат по мотоциклетизъм
Ванс пристигна в Швейцария за мирни преговори с Иран, Ормузкият проток е основна тема
Черешите и доматите поевтиняват, но битката със спекулата буксува
От Канарските острови до беквокалите на Мона: Десислава Иванова и нейната мисия да модернизира фолклора
Вълна през лятото: Дрехите от меринос като еко хит у нас
Дъщерята на Гордън Рамзи и Адам Пийти очакват първото си дете (+СНИМКА)
Приключенецът Мартин Гергов ще обиколи България с ретро колело "Балкан"
Сензационно разкритие! Успешен треньор на ЦСКА се разминал с Левски
Нов удар за Бразилия
Белгия – Иран
Испания – Саудитска Арабия
Свраките отказаха 80 милиона за халф
„Лъвиците“ треснаха Украйна след обрат
МОЛЕЦ стартираха лятното си турне пред 5000 души и със специална изненада от DARA
Поверия за 21 юни – най-дългият ден в годината
Баница със сирене и спанак за Еньовден
Магията на хортензията: Цветето на хармонията и късмета
Нумерологична прогноза за 21 юни
Седмична таро прогноза за 22 - 28 юни
Издирват 3500 нашенци за непогасени студентски заеми на Острова
Председателят на Камарата на архитектите във Варна: Събарянето на сгради в „Баба Алино“ може да се забави с години
Трионда се оказа неуловима за вратарите' на Мондиал 2026
Много настроение и огнен финал на осмия фестивал „Фолклорна палитра“ в Девня (СНИМКИ)
ЕС с нови ограничения върху опаковките и пластмасите
Безплатни прегледи за ранна диагностика на рак на маточната шийка във Варна
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни