Починалите заразени с новия коронавирус в САЩ вече са 150, а заразените са над 9000, според оценки на американския университет "Джонс Хопкинс", цитирани от ТАСС.
Съгласно получените данни от федералните власти и официалните представители на различните щати в страната са регистрирани 9345 случая на зараза, а оздравелите заразени са 106.
В Ню Йорк случаите на зараза за един ден са скочили двойно до 1871 вчера, допълва агенцията. Във вторник те бяха едва 923.
Властите на Ню Йорк освен това разработват план да настанят пациенти в хотели, в които няма клиенти, предаде ТАСС, като се позова на информация на в. "Уолстрийт джърнъл".
Анализ на екип учени от Харвардския институт за глобално здравеопазване пък показва, че вероятно американските болници ще имат много трудности, за да се справят с прилива на болни, заразени от новия коронавирус, предаде Франс прес.
Учените са разработили девет различни хипотези, като са се базирали на скоростта на предаване на заразата и на броя на случаите. При почти всички хипотетични сценарии с изключение на два, голяма част от интензивните отделения на страната ще бъдат претъпкани и претоварени с работа.
В най-добрия от случаите 20 процента от възрастното население на страната ще бъде заразено, което означава около 50 милиона души за период от 18 месеца. При този хипотетичен сценарий повечето болници в САЩ ще имат достатъчно интензивни отделения, за да се справят с епидемията, ако в тях бъдат освободени 50 процента от заетите легла от пациенти с други заболявания.
Най-лошият хипотетичен сценарий предвижда заразяване на 60 процента от възрастното население или 150 милиона души само за 6 месеца. В този случай дори и всички болнични легла да са освободени, повечето от болниците ще имат пет пъти по-малко от необходимия брой леглова база. Дори при изграждането на военни болници, недостигът на легла ще бъде труден за преодоляване.
Все повече колежи в САЩ се подготвят пък да превърнат опразнените си спални помещения във временни центрове за настаняване на пациенти с коронавирус, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Двама членове на Камарата на представителите на Конгреса на САЩ са също заразени с новия коронавирус, предаде Ройтерс. Това са Марио Диас-Баларт от Флорида и Бен Макадамс от Юта. Това са и първите членове на Конгреса, за които е известно, че са заразени с коронавируса.
Губернаторът на щата Калифорния - Гавин Нюсъм, пък предупреди, че експертни модели показват, че около 60 000 бездомници в щата могат да се заразят с коронавируса в идните осем седмици, предаде Ройтерс.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Румен Радев: 360 млн. долара дължи България по договора с Botas
Бивш учен от Tesla ще произвежда хуманоиден робот в Европа
„Диагноза България“ открива 606 млн. лв. съмнителни разходи за здравеопазване
Съюзниците в НАТО обявиха сделки за десетки милиарди долари в опит да омилостивят Тръмп
Производството на водните електроцентрали в България се удвоява за полугодието
Китайската централна банка е купила най-много злато през юни от поне 2023 г.
Тръмп и Ердоган: Ние сме добри приятели, има химия между нас
Над 7000 служители са на заплата в МВР и получават пенсия от държавата
В предаването "Денят ON AIR" от 19:15 часа: Трябва ли Десислава Атанасова да напусне КС?
Иван Иванов с успешен старт в Нотингам
Памела Райф
Серина Уилямс разкри желанието си
Левски с важен инструктаж за феновете
Браво! Три българки са на ¼-финалите в Куршумлийска баня
Министър Керязов награди медалистките от Европейското първенство по художествена гимнастика
Haute Couture от Chanel за есен/зима 2026/2027: цветя и красиви бродерии (+Снимки)
Ретрограден Нептун на 7 юли: късмет с парите за 3 зодии
Поверия за 8 юли – Св. Прокопий и празник на пчеларите
Дневен хороскоп за 8 юли, сряда
Летен маникюр за бадемови нокти (+Снимки)
Звездите от „Под прикритие“ ще са гости на Aniventure Comic Con
МВР събра над 6 млн. евро от глоби
Имаме едно от най-чистите морета в Европа
Окончателно: Вече носим безплатно в самолета малка раница или чанта
Керемедчиев: Видяхме признание, че договорът "Боташ" бил неизгоден за България
Костадинов: Радев е обещал на Турция магистрала "Черно море"
МТ: Регистрираните водни атракциони във Варна са 10
САЩ се сдобиха с ново космическо оръжие за неутрализиране на вражески сателити
Древен „изгубен свят“, открит в Калифорния, пренаписва историята на първите американци
Учени разкриха кога New Horizons ще достигне границите на Слънчевата система
Антропогенният шум застрашава фауната в Антарктика
В Меделин засадиха близо 3,5 млн. дървета и други растения, температурата падна с 3 градуса
AI откри 73 нови подводни вулкана