ЦСКА-София привлече още двама нови футболисти, съобщи официалният сайт на клуба.
Това са бразилският нападател Луиш Фернандо да Силва Монте-Каранга, който идва от Парана и еквадорското крило Кевин Меркадо, който до края на 2017 г. ще играе на "Българска армия" под наем.
Двамата са съответно третото и четвъртото ново попълнение на "армейците", като преди това клубът подписа с Николай Бодуров и нападателя Кевин Кубемба. Бразилският полузащитник Рафаел Силва Фонтеш пък кара пробен период. Очаква се Каранга и Меркадо да играят в утрешната контрола на ЦСКА-София с датския Сьондерийске.
Това е Каранга:
Таранът е роден на 14 април 1991г, висок е 189 см и идва от клуба Парана, където е играл през есента като преотстъпен от корейския елитен Джежу Юнайтед. В азиатския тим кариоката отбелязва 6 гола в 18 мача. Преди това нападателят се изявява много силно в друг тим от Серия Б- Боа Ешпорте, в който се утвърждава като основна фигура и вкарва близо 20 попадения за два сезона. От 2012г насам в актива му личат 125 официални двубоя и общо 32 гола. При привличането на Каранга армейците са изпреварили един клуб от елита на Бразилия, като и тимове от Европа.
Това е Меркадо:
Еквадорецът Кевин Меркадо вече официално е играч на ЦСКА. 22- годишното крило идва като преотстъпен до края на календарната година от испанския Гранада, но ако се представи на висота армейският клуб е договорил опция за пълното откупуване на правата му. Младокът акостира през 2014 година в клуба от Примера дивизион, чийто скаути са впечатлени от бързината и изявите му в юношеските и младежки национални гарнитури на страната, където е основен играч. С формацията до 17 години Меркадо играе на финалите на Световно първенство в Мексико и отбелязва важен гол срещу Буркина Фасо, с който класира тима за следващата фаза. В Испания Кевин се изявява за дублиращия тим на Гранада, след което е преотстъпван последователно в първодивизионните аржентински Годой Круз и Сармиенто. Последните два сезона в елита на Аржентина офанзивният халф е записал 38 мача и общо 5 попадения за първенство и местните купи, както и 8 асистенции.
Още спортни новини четете в Gol.bg

Китай започна ключова космическа мисия в амбицията си да изпрати хора на Луната до 2030 г.
Новият филм от "Междузвездни войни" направи един от най-слабите дебюти в боксофиса
Тръмп: Не е нужно да бързаме със споразумение с Иран, американската блокада остава
Мадяр: Правителството на Орбан остави скелети в гардероба относно бюджета
Нарастващите наеми в Милано карат дори хора на ръководни позиции да го сменят с Торино
Кадър на деня за 24 май
Църковен празник на 25 май, поверия и забрани на днешния ден
Прогноза за времето: Жега до 30 градуса, следват гръмотевични бури и градушки
Хороскоп за всички зодии за 25 май 2026: Уверените Лъвове постигат успехи
Как въздушните възглавници се превърнаха в хит сред автоджамбазите
Рецепти за протеинови закуски
Спортът по телевизията днес, 25 май
Мачовете по телевизията днес, 25 май
Жалко. Наказаха Никола с 10 секунди в Монреал
Нов удар от Кими! И в Канада италианецът бе над всички
Везенков най-накрая стигна до върха! Олимпиакос е шампион на Европа
Мондиал 1966: Родината на футбола грабна Световната титла
Защо поставянето на граници е ключът към здравите връзки
Нумерологична прогноза за 25 май
Печена риба с киноа и салата от карфиол
Трикове за издигане на всяко облекло на следващо ниво
Дневен хороскоп за 25 май, понеделник
Седмичен хороскоп за 25 – 31 май: Напредък за Лъва
Александър Везенков и Олимпиакос спечелиха баскетболната Евролига
Пет деца са припаднали по време на честването на 24 май в Русе
Четвърто място за Никола Цолов в Канада
Президентът Йотова: Изкуственият интелект няма да измести учителите
Хороскоп за 25 май 2026
В ТУ–Варна наградиха медалистите от Националната олимпиада по математика
Учени: Възможно е извънземният живот да се изплъзва на нашите детектори
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка