Съдия Антъни Кели отмени решението на правителството да анулира визата на тенисист номер едно Новак Джокович. Той трябва да бъде освободен в рамките на 30 минути след взимане на решението.
Ответникът, в този случай Министерството на вътрешните работи, трябва да заплати разноските на Джокович, както са договорени или оценени, се добавя в заповедта. Всичките му вещи, включително паспорта му, трябва да му бъдат върнати "при първа възможност".
ешението на съда означава, че визата на Джокович вече е валидна и той може да влезе в Австралия.
Представител на Министерството на вътрешните работи е съобщил на съда, че друго министерство разглежда възможността да анулира визата на сърбина.
Решението на съда е взето официално в 17:16 часа местно време.
Спорът около отказа на Новак Джокович за влизане в Австралия е много по-дълбок от просто една отхвърлена виза.
Спорът му съвпада с рязкото нарастване на случаите от COVID-19 в Австралия, тъй като броят на случаите за цялата пандемия бързо наближава 1 милион.
На повърхността може би изглежда, че Джокович не представлява голям риск за здравето на австралийската общественост. Но за много австралийци спомените за болезнения локднаун, както и другите пандемични ограничения, са все още свежи.
В продължение на две години десетки хиляди австралийци не можаха да се върнат у дома, след като авиокомпаниите намалиха броя на полетите, за да спазват правителствените ограничения за броя на завръщащите се граждани.
Беше поставена забрана на всеки да напуска страната без валидно изключение, което беше трудно да се получи, а всички новопристигнали бяха отвеждани в хотели, управлявани от правителството за двуседмична карантина.
Не само бяха затворени международните граници, но и държавните, предотвратявайки семействата да виждат близки без одобрена от правителството причина.
Мелбърн и Сидни бяха затворени в продължение на месеци, докато в края на миналата година правителството призна, че огнището не може да бъде овладяно и страната ще премине от позицията си за стратегия за нулев COVID към живот с вируса.
Правителственото съобщение беше, че ваксинацията е изхода от пандемията. Австралия има един от най-високите нива на имунизация в света - 92% от отговарящите на условията хора на възраст над 16 години са напълно ваксинирани, според правителствената статистика.

Проблемът на Tesla с AI е противоположен на този при Big Tech – недостатъчно разходи
Тръмп може да се откаже от ядрена сделка - Иран едва ли ще сглоби бомба в неговия мандат
Китай прокарва червени линии за икономическия си модел преди търговски преговори със САЩ и ЕС
Мерките на Румъния повишиха нивото на Дунав около АЕЦ "Черна вода" с 4 см
Горещите фондови пазари в Европа наелектризират инвеститорите
Върховният съд на САЩ тихомълком уби независимостта на борсовия регулатор
Може ли климатикът да ни разболее: Митове VS факти
Магнитни бури: Митове и факти за влиянието им върху здравето
Шест минути стигнаха на "Лудогорец" за обрат срещу "Черно море", "моряците" потрепериха в края
Как правилно да съхраняваме лекарствата по време на жегите
Йотова: От април чакаме отговор от Северна Македония за лечението на Ива Михайлова
ЦСКА набра страшна скорост и разби Септември с 3:0
Лудогорец обърна Черно море в голово шоу
Мората се маха от Европа
Астън Вила ще пазарува от Байерн Мюнхен
Септември – ЦСКА 0:3
Левски спря изходящите трансфери, звездите остават на „Герена“
Таро карта за 10 август, понеделник - Тройка пентакли
Дневен хороскоп за 10 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 10 - 16 август: Пари за Близнаците
Новолуние и пълно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Очакват ни трансформации
Kекс с банани, шоколад и орехи
Седмична таро прогноза за 10 - 16 август
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Илиан Илиев: Трудно мога да си обясня този срив за 8 минути
Черно море загуби с 2:3 от Лудогорец във Варна
Туристи масово отменят пътувания заради пониженото ниво на Дунав
Цената на електроенергията за бизнеса утре ще бъде 135,22 евро за мегаватчас
Планинарите искат по-малко коли, почистени пътеки и по-лесен достъп на Витоша
Папа Лъв XIV отново призова за край на войната в Украйна