Женският национален отбор по волейбол на България беше съвсем близо до реализирането на голяма изненада в група "С" от олимпийските квалификации за Токио 2020, но в крайна сметка не успя да повали класният тим на САЩ в Шривпорт.
Момичетата на Иван Петков отстъпиха на американките след петгеймова битка с 2:3 (25:21, 21:25, 25:21, 20:25, 10:15) във втория си мач на турнира, пред близо 3000 зрители в зала "Сенчъри Линк Сентър".
Родните представителки играха много сърцато, показаха страхотен дух и се представиха като истински бойци в този мач. Българките стартираха отлично, като изненадаха съперника и наложиха волята си в първия гейм. Домакините се съвзеха и на свой ред взеха втората част, като настъпи равенство 1:1.
"Лъвиците" показаха решителност и продължиха със страхотните си изяви, като спечелиха третата част и поведоха с 2:1 гейма. Американките обаче показаха класата си, като не позволиха повече изненади. Те се върнаха в играта с победа в четвъртата част, а мачът влезе в тайбрек.
В него националките ни се бориха, като поддържаха равенството до 9:9. След това обаче домакините наложиха волята си и надделяха с 15:10, като се поздравиха с крайната победа.
Така българските "лъвици" са на второ място във временното класиране в групата с 1 победа, 1 загуба и 4 точки.
Тимът на САЩ излезе начело с 2 победи от 2 мача и 5 точки, с което дават сериозна заявка за спечелване на групата и квота за Олимпиадата. Само победителят в турнира ще се класира директно за Олимпиадата пред 2020 година.
Най-резултатна за българския тим беше капитанът на националките Елица Василева с 24 точки (2 блока и 43 процента ефективност в атака). Мирослава Паскова добави още 21 точки (1 ас и 53 процента ефективност в атака), Гергана Димитрова завърши с 14 точки.
В последна среща от турнира волейболистките на България излизат срещу Казахстан. Мачът започва малко преди полунощ днес. Преди това американките ще играят с Аржентина.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Индустриални роботи решават проблема с недостига на персонал
Миньоните отново завладяха екраните в САЩ с премиера за 61 млн. долара
Стокообменът и цените на земеделската земя ще са на фокус през седмицата
„Телематик Интерактив България“ ще разпредели дивидент и за второ тримесечие от 0,15 евро на акция
ВСУ към руснаците в Крим: "Куфарите, гарата и към Русия". Киев отново гори*
Цената на петрола се стабилизира, доставките през Ормузкия проток продължават*
Радев иска да задоволи очакванията на избирателите си русофили, смята Елена Дариева
Кошмар за туристите в Турция: Четирима души се удавиха в Кушадасъ
Край на трудностите и късмет за 5 китайски зодии на 7 юли 2026 г.
Тежка катастрофа на пътя Добрич-Варна, има хора в критично състояние
Гбамин стана третият котдивоарец в историята на ЦСКА, предшествениците му оставиха различна следа
Камен Воденичаров: Левски има сили за Европа, Борац е преодолим съперник
Ерлинг Холанд след историческия успех над Бразилия: Никога не съм вярвал, че е възможно
Никола подгони рекордите във Формула 2
Хавиер Агире подкрепи Рафаел Маркес за нов селекционер на Мексико след отпадането от Англия
Томас Тухел: Гордея се с Англия след драматичната победа над Мексико и класирането за четвъртфиналите
5 чанти, които са хит за лято 2026
На 6 юли имен ден празнуват Валентин и Валентина
Тест: Първото, което видите, показва дали сте щастливи
Нумерологична прогноза за 6 юли
Сочно телешко със сладък картоф – протеинова вечеря
Мощен портал на 7/7 отключва късмета на 3 зодии
Тежка катастрофа с пострадали майка и дете на пътя Бургас-Варна
Психиатър за Асен: Добре е познавал детето, емоционално е успял да се сработи с него
Условията за туризъм в планините са добри
Слънчево, но с краткотрайни валежи на места днес
Няколко района във Варна са без вода днес
Загадъчна цивилизация е владяла Андите преди инките
Книгата, която обясни Вселената: „Математически начала на натуралната философия“
Уловиха „шепота“ на всички звездни експлозии във Вселената
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак