Днес ще преобладава слънчево време, в сутрешните часове на отделни места в низините с краткотрайна мъгла.
Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София - около 6°. Атмосферното налягане ще продължи да се понижава и ще бъде по-ниско от средното за месеца, сочи прогнозата на НИМХ.
Около и след обяд над планинските райони в западната и централна част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 26°; по-ниски ще се задържат дневните температурите по крайбрежието на морето.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, в сутрешните часове на отделни места с намалена видимост. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 13° и 16°. Температурата на морската вода е 13°-14°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще преобладава слънчево време, около и след обяд ще се развива купеста и купесто - дъждовна облачност. На места в Рило-Родопската област, Централния Балкан, Западна и Същинска Средна гора ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад, като по време на гръмотевичната дейност вятърът временно ще се усилва и променя посоката си. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19°, на 2000 метра - около 12°.
В понеделник времето ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност, главно в планинските райони в западната половина от страната ще превали и прегърми. Вятърът ще остане с южна компонента, слаб. Температурите ще се повишат още и минималните ще бъдат между 9° и 14°, а максималните - между 26° и 31°, по-ниски по Черноморието.
Във вторник все още ще е топло, сутринта и предимно слънчево, но през деня постепенно с ориентиране на вятъра от северозапад ще започне да прониква относително хладен въздух. Въздушната маса над страната ще се лабилизира. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на много места из цялата страна ще има краткотрайни валежи, след обяд - с гръмотевици. Повишава се вероятността за локални значителни количества на валежите и градушки.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Великобритания забрани политическите дарения в криптовалута
Henkel придобива бранда за коса Olaplex в сделка за 1,4 млрд. долара
Зукърбърг, Елисън и Хуанг влизат в новия технологичен съвет на Тръмп
Samsung Galaxy S26 Ultra – премиум смартфон, носещ повече сигурност и AI възможности
BASF открива завод в Китай за 11,6 млрд. долара на фона на пазарната нестабилност
М. Маринов: Активно участие в динамичен подфонд гарантира по-висока втора пенсия
Йотова: Прошката е единственият път към траен мир и по-добро бъдеще
20 евро помощ за горивата: Как се кандидатства и кой може да я получи
Fibank подкрепя кампанията "Сканирай лапата" в защита на животните
Камерите за средна скорост превъзпитаха шофьорите: Идва ли краят на джигитите на пътя?
ПСС: Турист почина в района на хижа "Грънчар"
По-скъп Великден: Агнетата ни намаляват, внасяме от Гърция и Румъния
България се вълнува от мача със Соломоновите острови
Намалиха влиянието на батерията за квалификацията в Япония
0 евро за ЦСКА: Европейски шампион прилапва Ето'о
Бостън удари шампионите и спря победната им серия
Хари Магуайър удари рамо на уволнения Рубен Аморим
Бонус в битката за титлата! Голяма радост в Левски
Нумерологична прогноза за април 2026
10 тайни за стила, които модните експерти крият
Ледени билкови кубчета – при торбички под очите и за сияйна кожа
8 храни и напитки с диуретичен ефект
Нумерологична прогноза за 26 март
Дневен хороскоп за 26 март, четвъртък
68 пожара са потушили огнеборците за денонощие в страната
Община Варна не може да намери здравен медиатор
От утре: Варна е младежка фолклорна столица на България
Акциите срещу купения вот в страната продължават
Спартак II (Варна) приема Доростол Силистра
Без паника! Изтребители летят тренировъчно в североизточната част на страната
Междузвездният обект 3I/ATLAS може да съдържа остатъци от извънземно гориво
„Джеймс Уеб“ и „Хъбъл“ заснеха смяната на сезоните на Сатурн
В окото на бурята: Учен разказва какво е да попаднеш в торнадо
Китай изпробва гъвкав робот за зареждане на сателити в орбита (видео)
Откриха мистериозни пирамиди в Антарктида: Чии следи са скрити под снега и леда
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)