През нощта валежите и гръмотевиците ще спрат, а до сутринта облачността над много райони ще намалее, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще се усили и с него ще нахлува по-хладен въздух. Минималните температури ще бъдат между 7° и 12°, в София – около 8°.
Атмосферното налягане ще се задържи почти без промяна - близко до средното за месеца.
Утре ще бъде предимно слънчево, но ветровито. Само на отделни места ще превали дъжд. Ще духа слаб, в Северна България и Горнотракийската низина умерен вятър от запад-северозапад, който след обяд ще започне да отслабва. По-късно след обяд от югозапад облачността ще започне да се увеличава и вечерта ще завали дъжд, които през нощта срещу събота ще обхване по-голямата част от страната. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, за София – около 19°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб, по северното крайбрежие умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са 21°-23°. Температурата на морската вода е 13°-15°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В планините ще преобладава слънчево време, почти без валежи. Вечерта от юг-югозапад ще започне увеличение на облачността и валежи. Ще духа предимно умерен югозападен вятър, който вечерта ще започне да се ориентира от северозапад и да се усилва. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 14°, на 2000 метра – около 6°.
В събота преди обяд валежите ще продължат, остава с повишена вероятност за локално интензивни и значителни по количество извалявания. След обяд валежите ще отслабнат, до вечерта в по-голямата част от страната и ще спрат. Температурите ще са с малък дневен ход, от 8°-10° до 13°-15°.
През нощта срещу неделя в много райони облачността временно ще се разкъса и ще намалее, а сутринта на места видимостта ще е намалена. Около и след обяд ще се развие купеста облачност и на места, повече в планините и североизточните райони ще превали. В Дунавската равнина ще се появи северозападен вятър и ще се усили до умерен, там и вероятността за валежи е по-малка. Сутринта ще е по-хладно, с минимални температури между 5° и 10°, максималните - 15°-20°.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Великобритания забрани политическите дарения в криптовалута
Henkel придобива бранда за коса Olaplex в сделка за 1,4 млрд. долара
Зукърбърг, Елисън и Хуанг влизат в новия технологичен съвет на Тръмп
Samsung Galaxy S26 Ultra – премиум смартфон, носещ повече сигурност и AI възможности
BASF открива завод в Китай за 11,6 млрд. долара на фона на пазарната нестабилност
М. Маринов: Активно участие в динамичен подфонд гарантира по-висока втора пенсия
20 евро помощ за горивата: Как се кандидатства и кой може да я получи
Fibank подкрепя кампанията "Сканирай лапата" в защита на животните
Камерите за средна скорост превъзпитаха шофьорите: Идва ли краят на джигитите на пътя?
ПСС: Турист почина в района на хижа "Грънчар"
По-скъп Великден: Агнетата ни намаляват, внасяме от Гърция и Румъния
Хари Магуайър удари рамо на уволнения Рубен Аморим
Бонус в битката за титлата! Голяма радост в Левски
Босът на ЦСКА 1948 чака награда от... ФИФА и УЕФА
ЦСКА ще атакува титлата от Австрия
Бразилия срещу Франция ще е повече от контрола
Пробутват снайпериста Афимико Пулулу на ЦСКА
10 тайни за стила, които модните експерти крият
Ледени билкови кубчета – при торбички под очите и за сияйна кожа
8 храни и напитки с диуретичен ефект
Нумерологична прогноза за 26 март
Дневен хороскоп за 26 март, четвъртък
Любовен хороскоп за април 2026
От утре: Варна е младежка фолклорна столица на България
Акциите срещу купения вот в страната продължават
Спартак II (Варна) приема Доростол Силистра
Без паника! Изтребители летят тренировъчно в североизточната част на страната
Хороскоп за 27 март 2026
Виц на деня - 26 март
Междузвездният обект 3I/ATLAS може да съдържа остатъци от извънземно гориво
„Джеймс Уеб“ и „Хъбъл“ заснеха смяната на сезоните на Сатурн
В окото на бурята: Учен разказва какво е да попаднеш в торнадо
Китай изпробва гъвкав робот за зареждане на сателити в орбита (видео)
Откриха мистериозни пирамиди в Антарктида: Чии следи са скрити под снега и леда
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)