Днес времето над страната ще бъде предимно облачно, на отделни места - със слаби валежи от дъжд. Ще духа слаб, вДунавската равнина и Източна България умерен до силен вятър, който до края на деня в цялата страна ще се ориентира от североизток и с него ще нахлува студен въздух, съобщава "Фокус".
Максималните температури ще бъдат между 10 и 15 градуса, по-ниски в Североизточна Българи я- 6-9 градуса, в София - около 10.
Вечерта валежите в Западна България ще се усилят и бързо ще преминат в сняг и през нощта срещу сряда ще се образува снежна покривка.
Атмосферното налягане ще бъде малко по-високо от средното за март и през деня ще се задържи почти без промяна.
Над Черноморието ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен до силен север-североизточен вятър. Максималните температури ще са между 7 и 9 градуса. Температурата на морската вода е 10-11 градуса. Вълнението на морето ще се усили до 3-4 бала.
Над планините ще бъде облачно с валежи от сняг, под 1400-1500 метра от дъжд, но вечерта тази граница значително ще се понижи. Ще духа умерен северен вятър, само по най-високите върхове на Рила и Пирин силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 ще бъде 5-6 градуса на 2000 метра - около минус 1. В сряда ще остане облачно, на много места с валежи: в Северна и Западна България от сняг, в Югоизточна България и по Черноморието - от дъжд. Ще духа до умерен, в източните райони временно и силен вятър от изток-североизток. Преобладаващите максимални температури ще бъдат междеу 2 и 7 градуса.
През нощта срещу четвъртък валежите ще продължат, като и на места в Горнотракийската низина дъждът ще премине в сняг. В Западна България и Родопите валежите ще са значителни.
В четвъртък през деня от северозапад валежите ще спират, а облачността бързо ще се разкъсва. Вятърът ще отслабне. В петък ще има разкъсана облачност, в отделни райони до предимно слънчево време. Вятърът ще е от южна четвърт, слаб. Сутринта ще е студено, с минимални температури на места до минус 5, минус 6, но дневните температури ще се повишат.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Шефът на НАТО: Доналд Тръмп беше прав
Социалните мрежи в Австралия се провалят още при първата стъпка на проверката на възрастта
Биткойнът балансира цената между подкрепата на Тръмп и продажбите на Strategy
Деян Василев: Имотните сделки намаляват след евро-еуфорията
Toyota мести част от производството на пикапи от Мексико в САЩ срещу 3,6 млрд. долара
Оборотите в търговията на дребно у нас се увеличават през май
Катастрофа със загинал и ранени на АМ "Хемус" край Шумен
Бюджетът на ДОО мина на първо четене в комисия, опозицията го атакува
Радев от Турция: България дължи 360 млн. на "Боташ", ставаме силен търговец на газ
Возилата се с Бургазлиев Виктория направи разкрития за инцидента с АТВ-то в Слънчев бряг
"Започнах да крещя и тогава ми казаха, че вече я няма": Искат най-тежкото наказание за убиеца на Крисия
В "България сутрин" на 8 юли от 9:30 часа: Какво следва след замразяването на договора с "Боташ"?
Търсен ефект? Нов в Левски е безпогрешен дузпаджия!
Смело сърце: Колина би "контра" на Тръмп за рефера, изгонил Балогун
Веласкес запали искрата в Левски и се нареди до легенди
1,5 млн. евро спряха трансфера на Ерик Меса в ЦСКА
Веласкес с голяма дилема преди Борац! Сержиньо натиска за титуляр в Левски
Вижте групата на Левски за Борац
Според астролозите: Най-важните дати през юли за всяка зодия
Айтен Христова: Инвитро пътят не трябва да бъде самотен
„Забраненият плод“ от Джоджо Мойс
Турски кюфтета от леща
Бананови минипалачинки
7 съвета как да влезете във форма месец преди сватбата
Пеевски: Подкрепяме постигнатото замразяване на договора с "Боташ"
Един район във Варна остана без вода днес
Цените на горивата у нас започнаха да падат
ГЕРБ: Интересно защо замразяването на "Боташ" съвпада с провеждането на местните избори
Бронз, мрамор и въглен: Неджми Мурат открива изложба във Варна
Нова вълна от бобмбени заплахи във Варна
Учени разкриха кога New Horizons ще достигне границите на Слънчевата система
Антропогенният шум застрашава фауната в Антарктика
В Меделин засадиха близо 3,5 млн. дървета и други растения, температурата падна с 3 градуса
AI откри 73 нови подводни вулкана
Мистериозни сфери шокираха хора на австралийски плаж: Вероятно са части от ракета
Съставът на 3I/ATLAS потвърди произхода ѝ: От система със звезди, по-стари от Слънцето