През нощта над източната половина от страната облачността ще е значителна и на отделни места все още ще превалява дъжд с гръмотевици, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
В западната половина от страната ще преобладава ясно време. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Атмосферното налягане е близко до средното за месеца, през деня слабо ще се понижи.
В сряда въздушната маса над страната ще остане неустойчива. Още преди обяд над Източна България, а около и след обяд над по-голямата част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Има условия и за градушки.
Вятърът временно ще се ориентира от север-северозапад, ще е слаб, в източната половина от страната – умерен. Максималните температури ще бъдат в широк интервал: от 25°-26° в Североизточна България до 30°-33° на места в Дунавската равнина, Горнотракийската низина и по долината на Струма. В София максималната температура ще бъде около 29°.
Над Черноморието облачността ще е значителна. Преди обяд по северното крайбрежие, а след обяд на повече места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 25° и 28°. Температурата на морската вода е 27°-29°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевични бури. Има условия и за градушки. Преди обяд в планините в Западна България ще е предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 21°, на 2000 метра - около 14°.
В четвъртък и петък въздушната маса ще е неустойчива. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Ще духа слаб, в Източна България умерен североизточен вятър.
Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, малко по-ниски в Североизточна България.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
В свят на война и съперничество технологиите са победител
Китай нареди на своите рафинерии да не обръщат внимание на американските санкции
200 долара на среща: Високите цени заплашват и намирането на партньор за младите хора
Точка или многоточие ще поставят САЩ в конфликта в Иран?
Световните компании за потребителски стоки са подложени на тест за устойчивост на цените
Въпреки войните на Израел икономиката и финансовите пазари са в разцвет
Катастрофата на на Северната тангента: Един загинал и петима ранени в адския сблъсък
Митрополит Киприан освети новия храм "Св. мчк Трифон" в село Малка Верея
Нулево равенство между "Арда" и "Черно море" в плейофите
4 зодии ще получат съдбоносен знак от Вселената на 4 май
България и Армения подписаха декларация за стратегическо партньорство в Ереван
Левски смени ш*биното число на автобуса + СНИМКА
БПФЛ поздрави Левски за шампионската титла
Арда и Черно море не се победиха в Кърджали
Левски пусна видео, което ще се помни вечно
Мачовете по телевизията днес, 3 май
ВИДЕО: Левски стана шампион
Седмичен хороскоп за 4 – 10 май: Стрелците да са пестеливи
Седмична таро прогноза за 4 – 10 май
Задължителни ястия за Гергьовден
Нумерологична прогноза за 3 май
Рецептата на баба за пресни картофи с подправки
Дневен хороскоп за 3 май, неделя
Проф. Огнян Минчев: Комфортното мнозинство крие риск от политическа хегемония
Ето как Путин ще посрещне Деня на победата
Опасни фъстъци от Египет бяха хванати във Варна
България е сред водещите в ЕС по използване на физически наказания за деца
Ватерполният „Комодор” мина леко през „Черноморец”
Сезонът на кърлежите: Какво да правим при ухапване
Сензационно откритие в Норвегия: Намериха огромно съкровище от епохата на викингите
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?
Биолози откриха зачатъци на интелект у най-простите микроби