Дарин Матов, независим депутат: „Никой не ми е предлагал пари, никой не ме е убеждавал, никой не ме е притискал. По никакъв начин никой не ми е и намеквал за някакви финикийски знаци. И аз, за да бъда конкретен, казах вчера, че ще се явя на детектор на лъжата – ако трябва в България или в чужбина, за да се провери дали съм получавал”.
Димитър Колев, независим депутат: „Никога не са ми предлагали пари, никой не ме е натискал, сам съм си взел решението. Казах ви, че има напрежение, тлееше от месеци. За тези думи, които казвам, мога да се подложа на детектор на лъжата – дали е в България, дали е в някоя друга страна членка на ЕС”.
Точно с тези няколко фрази двамата депутати отцепници от РЗС, които вчера два пъти се изправиха и казаха „за” Бойко Борисов, отговориха на един и същ въпрос – взели ли сте пари.
Матов и Колев се присъединиха към по-голямата група на независимите депутати в парламента и направиха другата група на независими (от РЗС) – Малцинство.
И Матов, и Колев твърдят, че от месеци са недоволни, но си мълчали. Чашата обаче преляла след вчерашното „мокро парти” в парламента, реализирано от депутата Емил Василев.
„Аз смятам, че в момента в България никой няма полза от скандалите, които се вихрят. На нас ни трябват позитивни събития, които да обединят нацията ни”, каза Дарин Матов.
„Не можем да бъдем яростна, бясна опозиция и да участваме в компроматна война, без да посочваме алтернатива на Борисов. Аз точно казах каква е алтернативата – служебен кабинет на Първанов”, аргументира действията си Колев.
Той допълни, че е пратен в парламента от перничани. Като техен представител не можел да участва в „улични безредици”.
Трибуната на парламента, според него, била място, на което хората ставали известни.
„А не да се използва за заливане с вода и такива неща. В такова нещо не мога да участвам, извън моето амплоа е”, убеждаваше Колев.
Според него в партията трябва да бъде потърсена отговорност на огромния спад на доверие. От 4,1%, с които РЗС влезли в парламента, стигнали до 0,4%, а през последните дни пак имало малко повишение, но до 1,4%.
Димитър Колев все пак не си позволи да поиска публично оставката на Яне Янев. Дарин Матов също каза, че ще запази добрите си отношения с него, както и с всички свои бивши колеги.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Postbank разширява инвестициите в образование с нов етап на програмата „Финансова грамотност“
Южна Корея обмисля внедряване на роботи на Hyundai в армията
Държавата отново предлага на аукцион десетгодишни облигации за 210 млн. евро
Автомобилната индустрия в САЩ гледа с тревога към срещата на Тръмп със Си Дзинпин
Трайчо Трайков: ПАВЕЦ "Чаира" може да заработи в пълен обем, въпросът е в парите
Инфлацията в САЩ ще бъде във фокуса на инвеститорите тази седмица
ЕС обсъжда санкции и връщане на украински деца, депортирани по време на войната
Почит пред делото на Кирил и Методий пред Националната библиотека (СНИМКИ)
Критичен недостиг на лекари в болницата в Карлово: Отделения са пред затваряне
Гешев осъди прокуратурата за 130 хил. евро
Проверяват зам.-министъра на образованието за конфликт на интереси
Postbank разширява инвестицията си в образованието с нов етап на програмата "Финансова грамотност"
Алегри се изцепи: Милан не става за Шампионска лига
Разкрити са: Реал официално ще обяви Моуриньо след 13 дни!
Стартира кастингът за филма „Стоичков: Имало едно време в България“
Ас на Барса постигна нещо фамозно със снощния триумф
Аут за месеци: Филип Кръстев претърпя операция + СНИМКИ
Атанас Божилов направи грандиозно обещание за SENSHI 31
Пухкава мързелива баница
3 грешки, които допускате, когато приготвяте паста
Маникюр за късмет и пари през май (+Снимки)
Дерматолозите препоръчват: 11 съвета за кожата на всяка жена над 40
Започна кастингът за филма „Стоичков – Имало едно време в България“
Как да се обличаме, за да скрием корема
Въвеждат нови правила за безопасна работа на морските пилоти
Какво ще бъде времето във вторник?
30 варненски училища участват в „Панорама на средното образование“
Мотоклубовете излизат на протест срещу скока в цените на „Гражданска отговорност“
Варненец не успя да счупи рекорда на Гинес за коремни преси заради контузия
Строителният бранш във Варна настоява за отмяна на новите правила за съгласуване
Телескопът „Джеймс Уеб“ откри гигантска неподвижна галактика в ранната Вселена
Какво ще стане, ако Слънцето изчезне за 1 секунда?
Коя е най-горещата точка на Земята: Държавата с най-много вулкани в света
Най-големият кратер на Луната може да крие тайни
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО