Делян Добрев снощи е разбрал, че името му се спряга за министър на икономиката и енергетиката. Кандидатурата му била обсъждана на заседанието на Изпълнителната комисия на ГЕРБ, а предложението дошло от премиера Борисов.
От думите на Трайчо Трайков стана ясно, че ръководството на ГЕРБ е обсъждало оставката му, без тя реално да е била подадена, макар че от партията и пресслужбата на кабинета съобщиха обратното.
На въпрос към Добрев защо и той е имал намерение да подаде оставка заедно с Трайков, номинираният за министър отговори: „В първия момент бях изненадан и не знаех дали евентуално няма критика и към моята работа. Премиерът даде достатъчно ясно да се разбере, че критика към моята работа няма и достатъчно поясни мотивите за това”.
„Не знам дали има човек, който уверено да твърди, че е подготвен за министър. Това е много голяма отговорност”, добави Добрев.
Икономист съм и имам конкретни виждания по отношение на подкрепата на малките и средните предприятия и как да привлечем повече външни инвеститори, като им предоставим административни облекчения, допълни Добрев.
Той беше категоричен, че решението за АЕЦ „Белене“ в никакъв случая няма да се вземе на тъмно. Добрев обаче допусна, че може би ще се наложи удължаване на срока за вземане на решение за АЕЦ "Белене".
„Засега не мога да дам отговор на въпроса дали до края на март ще бъдат готови всички факти по този проект и дали ще имаме достатъчно време да вземем решение за неговото продължаване или спиране“, каза той пред журналисти в парламента.
По-скоро този срок не е достатъчен и трябва да се търси допълнително удължаване, за да преценим
всички факти и да направим необходимите обсъждания както в пленарната зала, така и пред обществото, посочи Добрев.
Той заяви, че основните му усилия ще се насочат към ресора "икономика" и ще обърне особено внимание на усвояването на средствата от еврофондовете по оперативната програма "Конкурентоспособност", на допълнителни политики за подкрепа на малкия и на средния бизнес и на мерки за привличане на външни
инвеститори.
По информация от снощи заплатите на работниците в ОЦК Кърджали са платени, предстои плащане на заплати и на служителите на Горубсо Мадан, заяви още Делян Добрев. По думите му това не е достатъчно, за да се запази концесията. Ако не бъдат осигурени безопасни условия на труд, тя ще бъде прекратена.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Непознатата Гърция: Янина и Додона
САЩ извършиха удари срещу Иран и блокираха продажбите на петрола му
Петролът поскъпва, докато САЩ и Иран си разменят нови удари*
От киното до Apple и Meta: Маша Йовева за продуктовия дизайн в AI ерата
Украйна затяга изолацията на Крим и по море, енергийните проблеми се задълбочават
Високотехнологичното производство в ЕС расте устойчиво
Стефан Манов: Промените в Изборния кодекс са опасни, има огромен риск за демокрацията ни
Родители започват протести в страната, настояват за адекватна държавна политика
Дания към Тръмп: Готови сме да защитим всеки сантиметър от Гренландия
Акне през лятото: Как да комбинираме активните съставки със слънцезащитата?
В "България сутрин" на 9 юли от 9:30 часа: Ще отпадне ли колективният иск срещу държавата за лошите пътища у нас?
След завръщането от Босна и Херцеговина: Веласкес с любопитно решение за Левски
Аржентина с най-лекия път на Мондиал в историята
Саморазправа! Напрежение между фенове на Борац и Левски
Последната лудост на Меси! На 5 гола от рекорда на Фонтен
Скалони: Играчите ме наричат Ла Йорона, защото все плача!
Норвегия влезе в топ 20, Белгия изпревари Нидерландия
Маникюри за пари и късмет през юли: Слънчеви нюанси и красиви акценти (+Снимки)
Гръцка салата с паста
Бързи кисели краставички
Нумерологична прогноза за 8 юли
Кремообразни ньоки с пиле и песто
5 напитки, които хидратират тялото и намаляват целулита
Тръмп пак посегна на Гренландия: Островът трябва да е наш
Ветроходци от Бургас с дубъл в юбилейното 50-о издание на регатата „Порт Варна 2026
Млад шофьор пострада при катастрофа край Варна
Един загина, а двама пострадаха при пожари за денонощие у нас
Цените на петрола скочиха рязко след поредния рунд атаки между САЩ и Иран
Черен вторник на пътя: Петима загинали и 30 ранени за денонощие у нас
След слънчева буря: Индийски стартъп изгуби първия си сателит
Как „Союз“ стига до МКС за три часа: Обяснение на свръхбързата схема за скачване
Слънцето е зелено джудже: 7 изненадващи факта за звездите
САЩ се сдобиха с ново космическо оръжие за неутрализиране на вражески сателити
Древен „изгубен свят“, открит в Калифорния, пренаписва историята на първите американци
Учени разкриха кога New Horizons ще достигне границите на Слънчевата система