Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че е останал доволен от срещите си с областните структури на партията му, където имало разминавания в комуникацията.
"Болшинството проблеми са наслоени през годините. Някъде са междуличностни конфликти, на други места – поради не дотам доброто разбиране на задачите на партията. Като цяло съм доволен, защото голяма част от конфликтите бяха изгладени", посочи той пред "Фокус".
Бившият премиер обяви, че сега ГЕРБ има възможността да се съсредоточи по-добре в предсрочните избори, които очаква да се проведат в скоро време и "преди всичко – в изграждането на икономическата програма на партията и ползването на целия й потенциал", допълни той.
"Разговорите, които се водят и решенията, когато се взимат от Изпълнителната комисия, винаги са функция на това, което се предлага от местните структури на ГЕРБ", настоя и заместникът му Цветан Цветанов.
Той допълни, че ГЕРБ ще продължат със срещите в страната – Разград, Шумен, Варна, Търговище, за да чуят всички различия и противоречия, които има вътре в ГЕРБ.
Според него е невъзможно разцепление на партията, а той самият не е виждал писмо от недоволни членове на ГЕРБ.
Цветанов цитира Борисов, според когото живеем в демократично общество, всеки има право на избор и свое виждане.
Той потвърди, че и тази седмица ГЕРБ ще останат извън НС, но уточни, че са готови да обсъждат промени в изборното законодателство.
Цветан Цветанов отново се обяви "за" диалог с всички формации център-дясно. Дори били морално задължени, особено с другите партии от ЕНП.
"Това трябва да бъде силното дясноцентристко управление на България след евентуален предсрочен вот", смята той.
Голяма е вероятността срещите на Борисов и Цветанов с областните структури на партията да са предизвикани от "кървавите писма" в последните дни, чрез които ГЕРБ-ери настояват за отстраняването на Цветан Цветанов и Искра Фидосова от парламентарната група.
Само преди ден двама от учредителите на ГЕРБ - Иван Петров, бивш депутат от Хасково, и Павел Димитров – бивш областен координатор на ГЕРБ във Варна, обявиха, че бившият МВР шеф е главният виновник за изолацията на ГЕРБ.
Димитров и Петров упрекнаха лидера на партията Бойко Борисов, че не е уважил поканите им за общи срещи, а вместо това ги е привиквал в централата един по един.
"Борисов каза, че е допуснал грешка, че е оставил Цветанов и Фидосова да управляват. Каза, че ще има разговори за това", каза вчера Павел Димитров.
Dnes.bg припомня, че напрежението срещу Цветанов и Фидосова нарасна още преди изборите с поредица изказвания на низвергнати вече ГЕРБ-ери като бившия земеделски министър Мирослав Найденов и бившия депутат Емил Димитров.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 23 март
Dow Jones прибави над 600 пункта след коментара на Тръмп за преговорите с Иран
Звено на Alphabet ще стартира доставки с дронове в район на Сан Франциско
Превръща ли се конфликтът в Иран в поредната война на изтощение?
Ще се превърнат ли в печалби инвестициите в изкуствен интелект?
AI води до огромна трансформация на трудовия пазар, но промените още не са видими
Прогноза за времето: Дъжд и мокър сняг днес, затопляне в края на седмицата
Хороскоп за всички зодии за 24 март 2026: Ден за вътрешен мир и нови идеи
3-дневен лек детокс срещу подуване и задържане на вода
Рецепта за пилешка супа с червена леща
Меркурий носи оптимизъм и сила на три зодии
Магнитни бури удрят Земята в края на март
Спортът по телевизията днес, 24 март
И титлата няма да гарантира мястото на Ръсел в Мерцедес
От Ман Юнайтед все още не преговарят с други мениджъри
Ас на Реал чака първо дете от новата + СНИМКИ
Мбоко елиминира Мира Андреева
ЦСКА е нестабилен отбор
Нумерологична прогноза за 24 март
Таро карта за 24 март, вторник
Театър "София" подарява -50% отстъпка за 27 март - Световния ден на театъра
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Кризата с Иран се оказа "мана небесна" за производителите на електромобили
Парад на планетите ни очаква през април
Кои са колите с най-нисък реален разход на гориво
Помните ли сградата опакована с кашони?
Фрегатата „Верни“ се включва в многонационалното военноморско учение „Морски щит 2026“
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове