ГЕРБ ще сезира водещи европейски институции за случая с Христо Бисеров, казуса с „опорните точки“, изработени от МВР, и сблъсъците около парламента по време на протестите на 12 ноември. Това стана ясно по време на брифинг на партията в парламента.
Опозицията е изпратила писма до председателя на Европейската комисия, на Европейския парламент, до председателите на ЕНП, ПЕС и ПАСЕ, обясни Димитър Главчев от ГЕРБ.
Според Главчев с изготвянето на опорните точки МВР е излязло извън своите задължения.
Те излизат от своите функции и започват да действат като пиар агенция на правителството, заяви още опозиционният депутат.
Той се спря и на случая с подалия оставка зам.-председател на парламента и обвинен в пране на пари Христо Бисеров. По негови думи случаят е показал, че вътрешният министър Цветлин Йовчев не е информиран какво се случва. Според него в казуса има „смущаващи фактори“. Главчев отново лансира тезата на ГЕРБ, че е имало теч на информация до самия Бисеров.
Той е разбрал за това, което предстои да се случи, преди органите, каза Главчев. ГЕРБ отново разкритикува действията на мнозинството и дневния ред на парламента.
Нека да видим с какво се занимава днес парламентът на Република България – Авиоотряд 28 и анкетна комисия за Мишо Бирата. Едва ли от това имат нужда хората, каза още Главчев.
Целта на дневния ред, който се опива да пробутва управляващата тройна коалиция, е да скрие гафовете, заяви пък Александър Ненков от ГЕРБ.
На 12 ноември цялата зона около българския парламент се превърна в една гладиаторска арена, посочи Ненков.
ГЕРБ няма да остави тези случаи да отминат, категоричен бе младият депутат. По негови думи българската държава в момента е в международна изолация заради премиера Пламен Орешарски.
Мотив да изпратим тези писма е и това, че за шест месеца българската държава изпадна в една международна изолация, поясни той.
По думите му Орешарски не се е срещал нито веднъж с нито един от водещите европейски лидери. Може би единствения път, когато премиерът премина през параден вход е когато встъпи в длъжност, каза Ненков.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
2,5% лихва за 3-месечен депозит в tbi bank app
Чуждестранните резерви на Турция отчитат рекорден спад през март
Парламентът прие на първо четене мерките срещу ръста на цените
Българските хотелиери записват слаби резултати през март
Банкер: Инвеститорите трябва да търсят България не само заради евтината работна ръка
Опасенията на Wall Street за дългосрочната инфлация в САЩ все повече се засилват
Демерджиев: Пеевски и Борисов имат средства да си наемат лична охрана
Големо село на бунт срещу ТЕЦ "Бобов дол": Отровен въздух и белодробни заболявания
В "България сутрин" на 14 май от 09:30 часа: С колко поскъпват зеленчуците до крайния потребител?
Жега в Реал Мадрид: Арбелоа размаха пръст на Мбапе
Дарвин Нунес иска да бяга от Саудитска Арабия, но не в Ливърпул
Прав ли е? Пеп Гуардиола плюе по ВАР
Лудогорец трепери: Бясна конкуренция в атаката на Левски
Най-добрата дружка на Меси е аут от Световното
Случва се! Нойер се завръща в националния на Германия
Как да превърнете дори малък ъгъл в перфектен домашен офис
Езикова школа Престиж: Лятото започва с английски, игри и нови приятелства
Спасовска задушница наближава, какво се прави?
Тест: 5 карти разкриват какво ви очаква до края на пролетта – изберете си една
4 болезнени лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак с години
Арабски кекс с канела
Черно море остава без четирима футболисти до края на сезона
Какво ще бъде времето в четвъртък?
3500 бегачи се очакват на старта в 11-ото издание на Маратон Варна
Искат по-тежка присъда за убийство на молдовец край Варна
Над 900 000 квадратни метра обработени срещу кърлежи във Варна
Условията за туризъм в планините са лоши
Как черните дупки се превръщат в космически чудовища
Какво пише и се вижда в разсекретените файлове за НЛО от лунните мисии „Аполо“
Кометата 3I/ATLAS съдържа вода, невиждана досега в нашата Слънчева система
Космически сблъсък: Ракета на SpaceX ще се разбие в Луната
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?