Ръководството на БСП дължи отговор на два основни въпроса пред избирателите, посочи Румен Петков в предаването пред Нова телевизия. Първият според него е, защо ръководните фактори в партията отказват да изпълнят нейните конгресни решения, свързани с преразглеждането на плоския данък и рестартиране на АЕЦ „Белене“, тези, които бяха заложени и в предизборната платформа на социалистите.
Втората основна критика към управляващите в червената партия, според него е свързана с начина, по който в момента се извършват кадровите назначения в държавата. Сред примерите за непрозрачност в това отношение, Петков посочи избора на членове на Комисията за финансов надзор, както и назначаването с квота от БСП на културния минстър Петър Стоянович, който преди време в социалните мрежи сравни поета Вапцаров с терорист. „БСП е мандатоноител, но не мисля , че управлява“, заяви още Румен Пеков.
Той бе категоричен, че е поставял тези злободневни въпроси по време на всички заседания на НС на социалистите, но не е получил задоволителен отговор от управляващите партията фигури. Според Петков изброените по-горе мотиви са факторите, довели до решението за рестарт на АБВ, което да се яви с отделна листа на предстоящия евровот. “На изборите трябва да сме така подготвени и организирани, че България да вкара най-много евродепутати в групата на Европейските социалисти“, посочи той..
В отговор на журналистически въпрос свързан с коментарите на членове на БСП, че Петков е водил разговори за „Белене“ без мандат от ръководството на партията, той заяви, че всички негови действия, касаещи бъдещето на централата, са инициирани от желанието му да следва конгресните решения на партията.
Румен Петков обясни още, че не е наясно кой е предложил Пеевски, но се е срещал с братя Галеви в присъствието на служител от МВР. Той обясни, че Галеви са му дали информация за наркоканали, за незаконна търговия с оръжие, за определени действия на българо-сръбската граница.
„Аз съм резолирал доклада на служителя на МВР до съответните ръководители на ведомства в министерството.”, обясни още той и допълни, че не може да коментира кои са въртели каналите. „Ако тези неща се коментират по телевизията, каналите ще стават все повече и повече. – каза Петков - В последните анализи се сочи, че територията на България се развива като територия за производство на определен тип наркотици.
България 2007 година беше извадена от доклада на Държавния департамент на САЩ като държава „все повече” и беше вкарана в много по-благоприятна категория. Сега се боя, че нещата не стоят така”, заяви още той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Време е съюзниците да изградят различен вид НАТО
Кремъл търси баланса между контрола върху интернет, защитата на парада и рейтинга на Путин
В свят на война и съперничество технологиите са победител
Китай нареди на своите рафинерии да не обръщат внимание на американските санкции
200 долара на среща: Високите цени заплашват и намирането на партньор за младите хора
Точка или многоточие ще поставят САЩ в конфликта в Иран?
Дете на 5 години и родителите му сред ранените в катастрофата на Северната тангента
Бивш съотборник изхвърли Никола Цолов от състезанието в Маями
Великобритания разреши обединяването на полети заради кризата с авиационното гориво
Дара преди "Евровизия": "Тръгвам силно развълнувана"
Нов модел за подбор във ВСС: "Възраждане" предлага край на формалните изслушвания
Ансамбълът ни по художествена гимнастика триумфира със злато в "Крос битките" в Баку
Сини шампиони: Илиана Раева с много силни думи към Наско Сираков
Лош късмет за Никола Цолов, бивш съотборник го извади от борбата
Ансамбълът на България стана шампион!
Пред Левски се открива перспектива за 14 поредни титли!
Дядо, успяхме! Татко плаче, Левски отново е шампион!
Цял свят гърми за "синия" фурор: Левски е шампион на България!
Дневен хороскоп за 4 май, понеделник
3 кето рецепти за Гергьовден
Проф. Донка Байкова съветва: Айрян, таратор и ферментирали зеленчуци за здрави черва
Седмичен хороскоп за 4 – 10 май: Стрелците да са пестеливи
Седмична таро прогноза за 4 – 10 май
Задължителни ястия за Гергьовден
Какво ще е времето утре?
Жена загина, а петима са ранени при тежката катастрофа в София
ПБ обявиха: Румен Радев ще е президент - поема цялата отговорност
Ето къде няма да има ток утре във Варна
Варна отказа да инвестира в телевизионна продукция с местни снимки
Видин и Кюстендил с най-голям спад на населението през 2025 г., къде е Варна?
Сензационно откритие в Норвегия: Намериха огромно съкровище от епохата на викингите
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?
Биолози откриха зачатъци на интелект у най-простите микроби