БСП, ДПС и ГЕРБ са много изнервени, че ПП "България без цензура" върви напред, че ни се вдигат процентите, че медиите ни харесват. Това каза на пресконференция председателят на партията Николай Бареков.
По думите му, всеки нов играч, който се появи на сцената - и ПП „Атака”, и НФСБ, и „България без цензура” – всичко живо започва да бъде мачкано, бива изкарвано, че едва ли не вреди на целия политически процес.
„Готов съм на психотест, молбата ми е с господи Борисов да се подложим на тест за наркотици и за още един тест – за корупция. Има различни въпроси, с които може да се разбере, кой до каква степен е корумпиран”, подчерта Бареков.
Бареков предлага заедно с Борисов да се подложат на детектора на лъжата за корупция и за връзки с ДПС.
Вчера слабото място на Борисов беше открито, заяви Бареков във връзка със стрелбата в близост до офиса на партията. Той дойде на пресконференцията, облечен с бронежилетка.
Тази нощ срещу офиса на партията и кабинета на лидера им е имало стрелба. Вчера партията проведе в столицата първата си партийна конференция.
"Другия път, когато правят своите пошли номера, да знаят, че аз на практика не разполагам с личен живот – синът ми е с мен в моя офис", каза Бареков. Той разказа, как е преминал предишния му ден, разказа как е напуснал офиса си и че за стрелбата е разбрал от човек, който е бил в сградата, където се намира офисът на партията. Беше показано и заснетото видео, на което се вижда как мъж стреля от пистолет няколко пъти в близост до офиса на "България без цензура".
"Мога да подозирам на първо място – кой е извършител – това е този който е заплашен, а това е Бойко Борисов", подчерта Бареков. По думите му, извършителят може да е човек, който просто не харесва „България без цензура”.
„Но да не работим по версията, че това съм си го инсценирал сам. Това не е направено от нас, за да влезем в новините – нямаме нужда от подобна реклама.", каза още Бареков.
Бареков кментира и евроизборите като каза, че експертиза за Европейския парламент имат повече дами в националното им ръководство.
"Това са Рада Коджебашева, която има икономическо образование и Дани Колева, която е работила като дипломат и Калина Крумова, както и Ивелина Йосифова, която вчера избрахме от Габрово за член на Националното ръководство и Изпълнителния съвет.", допълни той.
„Ще кажа една новина за Орлин Алексиев. В един от последните си нормални работни дни в банката уволни шефа на габровския клон на Общинска банка и Ивелина Йосифова, защото тя стана член на нашата партия и се кандидатира за член на националното ръководство и беше избрана”, почерта Бареков.
Според него колкото повече българи-патриоти като Росен Петров, като Красимир Каракачанов, отидат на евроизборите и отстояват своите позиции, толкова е по-добре и за избирателите, и за България в Европа.
„Няма политически делегати в този списък за изборите. Може за някои да е притеснително присъствието на Калина Крумова, която беше бивш депутат на „Атака”. Калина имаше идея да се занимава със социална дейност, искаше да скъса с политиката. Аз я помолих да даде едно рамо за проекта „Евромайки” и това я върна обратно в политиката”, обясни още Бареков.

Симеон Дянков: Съкращения трябва да има в съдебната система и МВР
"Смарт Органик" е направило първа копка на втора производствена база в Божурище
Нови метровлакове ще се движат по първа, втора и четвърта линия на софийското метро
Wall Street отваря с ръст на фона на надеждите за споразумение между САЩ и Иран*
За 5 години България е получила 53% от средствата по Плана за възстановяване
Новият председател на Фед е обречен да се разграничи от предизборното си послание
Световни бойни легенди пристигат за SENSHI 31 Gladiators в Пловдив
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Милиарди евро по ПВУ отново са под риск - ще се справим ли?
Гръцката полиция: Българите са най-активните чуждестранни престъпници у нас
Green Transition Forum слага началото на "Софийската инициатива" за бъдещето на ЕС
Васил Михайлов е в затвора, прокуратурата с подробности за криминалното му досие
Титуляр на ЦСКА изгърмя, ето с колко клубовете ще спонсорират БФС
Световни бойни легенди пристигат за SENSHI 31 Gladiators в Пловдив
Леао проговори след проваления сезон
Звездата на Иран остана извън състава по политически причини
Атанас Божилов: SENSHI е моят живот, имам още какво да покажа
Синът на Деян Станкович избран за талант №1 в Белгия
Лесен канелен кекс с ябълки и орехи
„България Еър“ предлага през лятото четири полета дневно до Варна и обратно
Задължителни подавки за Черешова задушница
„Протокол Хаос“ от Жозе Родригеш душ Сантуш
Хитовият турски сериал „В името на сина ми“ тръгва от 8 юни
Как четенето променя начина, по който виждате света
Какво ще е времето през следващите дни?
Очакват завръщането на ветроходеца Павлин Надворни на Морска гара - Варна утре
До 100 хил. евро за гараж в центъра на Варна броят купувачите
Делфинариум Варна с безплатни представления на 31 май и 1 юни за Деня на детето
Нови американски удари в Иран, Техеран обяви, че ще отвърне
Акция в местност край Варна разкри мащабно незаконно строителство върху 100 дка
Китайски учени създадоха туптящо сърце в епруветка: Може да замени пейсмейкърите
Астробиолози предлагат използването на AI в търсенето на извънземен живот
Гъби могат да превърнат лунната почва в плодородна земя
Как Хеопсовата пирамида устоява на земетресения в продължение на хилядолетия?
Доказано: Хората наистина имат „трето око“ и ето къде се намира то
„Дронове глухарчета“ могат да картографират подземните лавови тунели на Марс