Има една група евродепутати от ЕНП, едни и същи говорители, лично обвързани с партия ГЕРБ, които са най-големите говорители срещу България, което е срам за ГЕРБ. Така коменитра лидерът на БСП Сергей Станишев препоръката на ЕП, в която се казва сериозно да бъде разгледан въпроса за спиране на еврофондовете за страната ни, съобщиха от пресцентъра на партията.
Той бе категоричен, че тя няма законодателна стойност, а е част от приетия доклад на бюджетната комисия към ЕП за това как е изпълнен годишният бюджет на ЕС за 2012 г.
„Добре е да се знае, че бюджетната комисия в ЕП е разглеждала доклад за разходите за 2012 година. Ще ми припомните ли кой управляваше тогава”, попита лидерът на социалистите.
В разговор с актива на партията в Добрич Станишев заяви, че още по време на предизборната кампания БСП е обещала да върне България на хората.
„Няма правителство, което да е започвало своята работа в толкова враждебна и агресивна среда. Но именно в такава среда правителството изпълни в голяма степен своите обещания”, каза още лидерът на социалистите.
Според него държавата вече е престанала да бъде рекетьор, МВР вече не е репресивен апарат, а НАП е спряла да се използва за рекет.
Станишев смята, че по времето на ГЕРБ се е провеждала политика на социален геноцид – замразени социални плащания и отнети социални права от пенсионерите, майките, хората с увреждания.
Всичко това по думите му, за да се закърпи бюджета и да могат да се хвърлят пари в големи проекти, от които най-много се краде.
Станишев запозна присъстващите и с 3-годишната прогноза, обявена от финансовия министър, според която коледните и великденски надбавки ще бъдат част от политиката вече системно.
По думите му ежегоден ще бъде и публичният инвестиционен фонд, като са определени 300 млн. за българските общини по тази програма за следващата година.
„Те имат нужда от тази програма и възстановяване на справедливостта, защото за последните 4 години всички пари се наливаха само в 3 града – София, Пловдив, Бургас. Те трябваше да бъдат витрината на ГЕРБ, там има най-много избиратели и останалите общини не виждаха никаква подкрепа”, категоричен бе Станишев.
Според него и кметовете, които не са от БСП, усещат по-доброто отношение на държавата. „Затова мисля, че имаме основание да кажем, че за много кратко време, от една опоскана държава и икономика правителството свърши много работа и имаме основание да даваме нашата подкрепа на правителството”, заяви лидерът на социалистите.
Той добави, че е предстоящите евроизбори са важни, защото с тях ще се определи накъде ще върви и Европа, от там и България.
Но освен това вторият аспект изборите ще е националният.
„Борисов каза - сваляме правителството и се връщаме на власт. Питам ви искате ли ГЕРБ да се върне на власт? И аз не искам и съм сигурен, че мнозинството от българските граждани не искат. Не искаме и трябва да знаем едно нещо. БСП е силата, която може да ги спре. Това е национална отговорност на нашата партия, то не е партиен интерес – наш просто да сме първи”, категоричен бе председателят на БСП.
Лидерът на БСП коментира и позицията ни относно конфликта в Украйна.
„БСП в тази остра криза има много сериозна и балансирана позиция, която се основава първо на националния интерес на България. Ние сме много разтревожени, защото няма как да сме спокойни, когато два славянски, православни, близки на нас народи, са в такава остра конфронтация. Не сме някъде до Атлантическия океан, а сме тук, в Черноморския регион и Русия и Украйна са ни съседи по Черно море и всяка ескалация на конфликта ще рефлектира върху нас”, категоричен бе председателят на БСП. По думите му имаме българска общност в Украйна и те трябва да са първа грижа за страната и правителството ни. Той посочи, че българската държава първа е реагирала срещу закона на новото правителство на Украйна за забрана на закона за регионалните езици.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Биткойн миньорите напускат кораба със спасителната лодка на АІ
България ускорява трансформацията на военната си индустрия
Жилищният пазар в началото на 2026 г.: По-придирчиви купувачи и по-реалистични цени
Стокообменът между Турция и България расте с 18% за година до 9 млрд. евро
Русия отмени ограниченията за полети над Иран
Задържаха мъж за разчлененото тяло в контейнер в Пловдив
Рецепта за пилешка каша на тиган
Откриха над 2 тона нелегални препарати край Котел
Задържаха мъж за разпространение на порнографски материали с непълнолетни
Зарков: Това не е краят на БСП - ще подам оставка, ако не ми гласуват доверие
Трансферен удар! Левски взима голова машина
ЦСКА трепери: Левски разполага с кошмар за "червените"
Бъдещите богаташи от Локо Пловдив спират перлата си за Левски, ЦСКА и Лудогорец с много пари
ВИДЕО: Манчестър Сити – Арсенал
ВИДЕО: Ювентус – Болоня
Титлата не е решена: Отписаха Левски и в Европа
Транзитът на Венера в Близнаци носи късмет с парите на 3 зодии
Остават броени дни до грандиозния концерт на Ерос Рамацоти в София на 24 април
„Една вечер с Иво Димчев“ и неговия бенд на Античния театър
Треньори посочиха 8 упражнения, от които тялото се нуждае
10 начина да стилизирате класическа бяла риза
Програмата на Театър „София“ за месец май
ГДБОП задържа мъж за разпространение на порнографски материали с деца (ВИДЕО)
Kaufland набира младежи над 16 години за платен летен стаж във Варна
Арестуваха заподозрян за разчленения труп в Пловдив, откриха и още части
Преградиха достъпа на жителите на варненски квартал до ключово инфраструктурно съоръжение (СНИМКИ)
Откриха нов STEM кабинет за деца със специални образователни потребности във Варна
Продължават да растат случаите на морбили у нас
Хора на прага на смъртта: Сънища с починали близки носят утеха и намаляват страха
Конгресмен настоява Тръмп да разкрие истината за НЛО: Какво крие правителството
Откриха подводен мегаполис на неизвестна праисторическа цивилизация
Данни от купа Персей оспорват теориите за свръхновите
Най-старият айсберг в света се стопи напълно след 40 години
Китайската AZSpace ще изстреля първия си търговски космически модул през 2026 г.