"Както бях решаващият фактор Кошлуков да стане директор на БНТ, така и аз ще го сваля. В понеделник от 11 часа протестът на "Атака“ пред телевизията продължава." Това заяви лидерът на партията Волен Сидеров, на когото миналата седмица генералният директор на телевизията Емил Кошлуков забрани достъп до ефир заради скандалното му поведение в предаването "Референдум“ във вторник вечер.
От решение на УС на БНТ стана ясно, че забраната ще е в сила, докато лидерът на "Атака" не се извини писмено за отношението си към Националната телевизия и нейните служители.
Снощи участието на националиста в "Панорама" беше отменено. Според Сидеров това е цензура, а генералният директор на БНТ е нарушил Споразумението за отразяване на предизборната кампания, което лично е подписал.
"Вчера 5 часа стоях, без да седна, без да пия вода, без да ходя до тоалетна, пред бариери с вериги пред телевизията. Такова унижение досега не съм претърпявал! Да ме държат като нелегален мигрант. Това е непростимо!“, възмути се Сидеров пред "24 часа".
Зарече се, че няма да остави нещата така и ще се бори за правата си - така, както го е правил по времето на комунизма, когато се е сражавал за демокрацията, плурализма и правото да казваш мнението си.
"Бойко да каже това редно ли е да ме държат като маймуна зад клетка и да се гаврят с мен - народен представител, на чиято карта пише, че може да влиза навсякъде на публично място? Да кажат и главният прокурор Цацаров, и президентът Радев!“, призова Сидеров.
Той заяви още, че няма да пропусне утрешния ден, когато ще се яви на заседанието на ЦИК, за да пита членовете на комисията защо прилагат двоен стандарт - като им пише писмо, в което подава сигнал, че е спрян от участия в БНТ - нещо, което противоречи на закона и на сключеното споразумение за отразяване по време на кампания, те му отговарят, че не са страна. А наред с това го глобяват.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Geely ще произвежда автомобили в завод на Renault в Бразилия
Как изкуственият интелект може да подобри работната среда?
Производствотото в еврозоната е застинало през октомври на фона на слабото търсене
А. Гяуров, Belаyer: Регулацията на криптосектора е крайно необходима
Записването за облигациите на tbi bank с лихва 6,5-7,5% започна днес
НОИ утвърди проектобюджета на държавното обществено осигуряване за 2026 г.
От 2 до 10 години затвор за мъжа, шамаросал жена след ПТП в София
30-годишен мъж е с опасност за живота след катастрофа в Сливен
Над 70 000 души се евакуират във Филипините заради приближаващия тайфун "Калмаеги"
Никога не смесвайте тези две напитки, дори веднъж може да е фатално
Уникална изложба по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война
Зодиите са под влиянието на Суперлуната на 5 ноември
Феновете на ЦСКА да целуват ръка на Стоичков
Венци Стефанов атакува благодетеля на Ботев Пловдив
Мъри Стоилов разкри топ трансферната си цел
Левски с ключова новина и решение преди дербито с ЦСКА
Лудогорец обяви важна новина преди мача с Ференцварош
Менян заговори за титла
Тези 4 зодии ще бъдат най-засегнати от ретрограден Меркурий
5 есенни супи с малко въглехидрати
9 стъпки от аюрведа, които трансформират живота към по-добро
Протеинова салата с кисело мляко и грозде
Нумерологична прогноза за 3 ноември
Дневен хороскоп за 3 ноември, понеделник
Затварят изцяло Дунав мост при Русе – Гюргево на 4 ноември
Бой между полиция и местни жители в село Синдел
С още 1 лев поскъпна потребителската кошница в България
Община Варна си търси нов началник на отдел „Строителен контрол“
Русенец заплаши младеж от Варна с пистолет и го обра
Вдигането на пенсионните вноски ще стимулира малко или много сивата икономика
Разкриха причината за магнитните аномалии на земното ядро
На 3 ноември 1957 г. стартира първият в света биоспътник с кучето Лайка на борда
Учени предупредиха за засилване на слънчевата активност
От Токио до Ню Йорк само за час: Започват суборбитални полети
„Космически океан“ край черна дупка: Откриха най-големия воден резервоар във Вселената
Магнитни бури през ноември 2025 г.: Кои са най-опасните дати