"Имаме нашите задълбочени анализи, плод на дългогодишната ни работа в ресорите. Може да имаме нашите собствени аргументи. Имаме нашите позиции по редица ключови въпроси, които касят националата сигурност, перспективата на страната ни в ЕС, членството на страната ни в НАТО и в редица международни организации", заяви евродепутатът Илхан Кючюк пред Bulgaria ON AIR и отрече от ДПС да са в синхрон с правителството.
Радев: Преходът към зелена енергия да не е за сметка на икономиката
Той е на мнение, че през последните години се е задълбочил проблемът между експертното и политическото говорене. Кючюк смята, че експертите остават на заден план. Да си добър политик не те прави априори неексперт, а точно обратното, убеден е Кючюк.
Ще фалират ли български транспортни фирми заради новите правила в пакета "Мобилност"?
"ЕС е организация, която иска задълбочено познаване на институциите и в същото време активна работа. България трябва да вземе своите много важни поуки от случилото се с мобилния пакет. Имахме единна позиция, но тя беше изразена на краен етап, когато нямахме възможности да променим нещата в наша полза. По време на българското председателство на Съвета на ЕС не успяхме да наложим нашите интереси по този пакет", обясни евродепутатът.
Припомняме, че Комисията по транспорт и туризъм на Европейския парламент одобри във вторник споразумение между преговарящите от ЕП и Финландското председателство за реформата в сектора на автомобилния транспорт. А България е сред страните, които се чувстват сериозно ощетени от редица текстове.
Според Кючюк постигнатият компромис се приема като устойчив към настоящия момент. Приетият текст към ресорната комисия ще бъде разгледан на формално заседание в Съвета. Имаме на разположение още около 3-4 месеца, отбеляза евродепутатът.
"Зелената" енергия на Стария континент
Важното е България да бъде подготвена. Няма такива наченки, за съжаление. Европа се реформира, има нужда от тежки реформи и в България. Изисква се консенсус между политическите сили. А когато виждаме много нови прогресивни идеи в дневния ред на ЕК, България няма интерес да стои на резервната скамейка и да наблюдава футболния мач, коментира още Илхан Кючюк.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Зеленски: Санкциите срещу Русия бяха смекчени, за да продаде активи на "Лукойл" в България и Румъния
Залогът за 270 млрд. долара на Си в Близкия изток ограничава подкрепата на Китай за Иран
Стефано Габана вече не е президент на Dolce & Gabbana, обмисля варианти за дела си
Китайският износ на електромобили достигна исторически връх през март
Цените на петрола нарастват заради нови удари срещу саудитски съоръжения*
"Булгартрансгаз" ще осигури необходимия природен газ за технологични нужди чрез търг
Подготовка за изборите: Плакати на партии по църкви и детски градини (ВИДЕО)
"Най-опасният момент за екипажа": "Артемис II" се готви за завръщане на Земята
Миряни изпълниха храм "Света Неделя", за да минат под светата плащаница (СНИМКИ)
Летище "Васил Левски" въвежда дезинфекция на обувките на пътниците
Женският хор "София" с емоционално послание за Великден (+ВИДЕО)
ФИФА назначи 52-ма съдии за Мондиал 2026
Ботев Пловдив се хвали с национал
Започнаха разговорите за промени в правилата на Формула 1
От Арда поискаха обяснение от БФС след мача с Левски + СНИМКА
Позиция: Чист червен картон за Арда срещу Левски + ВИДЕО
Мачовете по телевизията днес, 10 април
3 модела обувки, които са задължителни за пролет 2026
3 зодии с финансов успех в седмицата 13 – 19 април 2026
5 постни рецепти за Разпети петък
10 празнични предястия с яйца за Великден
Поверия за Великден
11 признака, че неговото минало с властна майка, диктува любовния му живот
В градушката: Коли се озоваха в канавката, едната - по таван
Еврото остава стабилно в междубанковата търговия
Отбелязваме 47 години от полета на първия български космонавт
На Разпети петък: Сняг по планините, градушка на морето
От София до магията на Порто: „България Еър“ откри нова директна линия към Португалия
Аладжа манастир с безплатен вход на Великден
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро