Общинските съветници от ВМРО – БНД в София са твърдо "за" премахването на мигрантските центрове в кв. "Овча Купел", "Враждебна" и "Военна рампа". Също така те са против разкриването на нови такива на територията на столицата, и на територията на Република България, съобщиха от пресцентъра на ВМРО.
Според Воеводите гражданите на София не са забравили кризата от 2013 г., когато на територията на държавата ни бяха допуснати нелегални имигранти от Африка и арабския свят. Мигрантските центрове в споменатите райони на София бяха препълнени и проблемите за жителите на тези квартали не закъсняха – ограбени магазини, кражби, сбивания по улиците, изплашени жени (обект на сексуален тормоз от нелегалните мигранти), изнасилвания - дело на същите мигранти, трафик на хора без документи, както и пренос на пари и багажи с неясен произход.
"Наръганата с нож Вики, изнасилената студентка от Нов български университет, двата сигнала за изоставен багаж в центъра на София са част от случаите, които говорят, че не бива да има мигрански центрове на територията на столицата. Но освен това жителите на кварталите "Овча купел", "Враждебна", "Орландовци" и "Надежда" алармираха чрез множество протести за напрежението в районите с мигрантски центрове. Свободното придвижване на мигрантите превърна пл. "Лъвов мост" в територия, през която жителите и гостите на столицата ни се страхуваха да преминават. Понастоящем и днес територията на Лъвов мост е събирателен център на станция на метро, спирки на автобуси и трамваи, които се използват от по-възрастното население, за да достигнат до Женския пазар. Предстои нова опасност Лъвов мост да се превърне в афро-азиатска стена, през която преминаването да е невъзможно, нежелателно и опасно", пише в съобщението.
Оттам припомнят, че мюфтийството се възползва от количеството мигранти с мюсюлманско вероизповедание и се повдигна въпроса за втора джамия в София.
Разрешително за строителство на втора джамия няма, но ВМРО разкри наличието на такива нелегални храмове в кварталите "Люлин", "Орландовци" и "Кремиковци". Това са обекти, които се посещават и от мигранти с неясни идеология, цели и занимания.
"Новата мигрантска вълна от Турция към България може да бъде преносител на бойци на Ислямска държава. Съществува риск от разрастване на радикалните ислямски течения, каквито имаше в махалата в Пазарджик. Неконтролируемото навлизане на територията на страната ни може да донесе различни болести и епидемии", категоричен е Владимир Митов – председател на ВМРО – София и общински съветник в Столичния общински съвет.
"Новото нахлуване на нелегални мигранти от Турция заплашва препълването на мигрантските центрове, както и нуждата за откриване на нови такива. Ние от ВМРО заставаме зад гражданите на София и алармираме, че сигурността в столицата и в страната ни ще бъде застрашена. Затова съществуващите центрове в София, а и в други места на страната, трябва да бъдат закрити, а в случай на навлизане на нелегални мигранти през държавната граница, те да бъдат задържани в центрове до границата и депортирани обратно в страните си по произход", смятат воеводите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Поверия за здраве, късмет и пари на Благовещение
Джошуа със силни думи от Украйна след тренировките с Усик
Александър Иванов: Младите са пълна развалина - с паник атаки, закачени за хазарт
Циклон на 26-28 март: Дъжд, сняг и студено време у нас до дни
Рюте: НАТО проверява дали Иран може да удари европейски градове
Интер забрави как се бие! Само 1:1 с Фиорентина
Реал взе по драматичен начин дербито на Мадрид
Саръбоюков с исторически медал за България
Светльо Вуцов иска титлата с Левски, не му пука за „сухите мрежи“
Груев с първи думи като Футболист на годината, каза и истината за турнето в Индонезия
Рома се върна в битката за Топ 4
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 – 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Остра критика към Коцев: Бургас имат проекти за 60 млн.евро, а Варна само за 14 млн.евро
Мащабно изследване разкрива тревожни ефекти от разговорите между потребители и ИИ
Брокер призова бедните да спрат да купуват имоти
В черните дупки се крият странни математически структури, твърдят учените
Фрапиращи случаи на негодна храна за ученици
Животът в големите градове може да намали риска от инсулт
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната