Ще бъдат изцяло опростени наемите до края на годината на обекти в Слънчев бряг, които не са отворени за туристи. Предстои да направим анализ кои ще са те, като това ще важи за обекти, които са под егидата на „Слънчев бряг“ АД. Решението беше трудно, но го взехме, тъй като държавата влиза в положението на бранша. Знаем за затруднението в момента и че туризмът е най-засегнатият сектор, заяви в Слънчев бряг вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова, цитиранаот пресцетнтъра на МТ.
Тя бе категорична, че най-големият ни курортен комплекс е изцяло подготвен да поеме туристите, които се очакват следващите месеци. 2020 е годината на българските туристи, на които разчитаме, обяви още тя. Прилага се пълна дезинфекция на всички публични пространства, както и на зелените площи, а видеонаблюдението функционира напълно.
Около 350 камери работят за сигурността на посетителите, стана ясно от думите й.
Министърът на туризма допълни, че с 50% ще се намали и таксата за паркиране в курорта. Създадена е специална апликация за чужденци, която е в тяхна помощ. Чрез нея веднага може да се заплати паркирането в синята зона, като сега цената е 50 цента на час, посочи вицепремиерът. В момента тук почиват германци, нидерландци и чехи.
Местата за настаняване са резервирани за месец август на пълен капацитет, съобщи министърът на туризма. Очакваме през септември и двудневни, и тридневни посещения, а август - едноседмични пакети. За септември има много еднодневни резервации, както и седмични, и уикенд пакети. Разчитаме българите да посетят повече места за настаняване в страната си, да видят нашите културно-исторически забележителности. Подготвяме съвместно с Асоциацията на екскурзоводите инициатива за малко познатите места у нас, която ще популяризираме в онлайн пространството, съобщи Николова.
Благодаря на всички хотелиери, които въпреки пандемията не затвориха своите обекти и не освободиха персонала. Благодаря за подадената ръка, трябва да търсим решения. Изработваме и екшън план, който ще очертае подготовка за предстоящия зимен сезон, той е много важен. Ще създам специализиран съвет към министерството, в който ще бъдат включени експерти и представители на бизнеса, съобщи също тя. В него ще бъдат подготвени кризисни предложения за новия зимен сезон и преодоляване на последствията от коронавируса.
Николова съобщи още, че се ще има карантинни хотели в Слънчев бряг и Златни пясъци.
По думите й в момента се водят преговори със собственици на хотели, които все още не са отворили през настоящия летен сезон.
Към настоящия момент моята позиция е, че това трябва да бъде осигурено за сметка на държавата. Представете си, ако ние имаме чужди туристи и те са дошли при тези условия, какво ще бъде объркването за тях, ако има такъв случай. Водя преговори и разговори в момента по отношение на финансовото осигуряване, заяви Мариана Николова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Спортът по телевизията днес, 6 април
Мачовете по телевизията днес, 6 април
Интригата в Шотландия се заплита все повече
Ключова фигура напуска Гражданите след края на сезона
Драма с дузпи прати Лийдс в топ 4 на ФА Къп след 39 години
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация