Септември вече е тук, а заедно с него се вижда и краят на летния туристически сезон. Ще продължат ли мерките в сектора в условията на пандемия и какъв летен сезон изпращаме?
"Мерките, които работят и се подкрепят от сектора, бяха въведени по наше време и от нашето правителство с премиер Бойко Борисов. Това е доста голямо признание. Както мярката "60/40", "80/20", "35 евро на седалка", средства за оборотен капитал през НАП, така и средствата за капиталови разходи за малки и средни предприятия", заяви бившият министър на туризма Николина Ангелова в студиото на "България сутрин".
Тя посочи, че от партията ще настояват за продължаване на намаленото на 9% ДДС с поне още година, както и мораториум върху кредитите с ЕЦБ. Ангелкова уточни, че каквито и мерки да бъдат взети, най-важното е те да са работещи.
"От служебното правителство казаха, че ще продължат "60/40", защото била най-полезна за бизнеса, само че с нов дизайн. Който казва, че ще бъде прилагана тази мярка, ако има 40% спад на оборот. Представете си, за да може да се ползва тя от тях, компаниите на практика трябва да са на ръба на фалит", посочи бившият министър на туризма пред Bulgaria ON AIR.
Според нея от служебното правителство излизат разнопосочни сигнали за борбата с пандемията и кризата.
"Излиза здравен специалист, казва едно. Излиза главният държавен здравен инспектор, казва друго. Излиза г-н Кацаров, казва трето. Те всъщност разчитат само на популизъм и на това да се харесат на хората, а не какво реално е важно за здравето на хората и икономическите мерки, за да върви икономиката", смята депутатът от групата на ГЕРБ-СДС.
Според бившия министър на туризма мерките за зимния сезон закъсняват.
"За да може да имаме зимен сезон, трябва първо да имаме хора, които да работят, стабилни компании и, разбира се, рекламна кампания. Много е важно да има целенасочена рекламна кампания в ключови пазари, което не виждам да се случва. Няма приета и Национална програма за туристическа реклама. По мое време правехме това от юли месец за следващата година", изтъкна Ангелкова.
Тя изказа мнение, че в момента България се намира в тежка криза – здравна, икономическа, политическа и бежанска, "а виждаме само как лидерите на политическите партии в парламента се опитват да галят собственото си политически его и да търсят отговори на техните грешни решения в другите".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Германски доставчик: Китай е отменил забраната за износ на чипове на Nexperia
Monte Paschi изненада анализаторите с по-голяма от очакваното печалба
ЕС обмисля пауза за части от AI законодателството си заради натиск от Big Tech
Съществува ли съвършен инвестиционен портфейл в днешната несигурна среда?
Olympus съкращава 2000 служители в рамките на глобално преструктуриране
Недостигът на чипове и слабото търсене в Китай накараха Honda да понижи целта за печалбата
Воден Ад в Рая: Крит е парализиран от наводнения
Терзиев: Цинизъм е Детската болница да се използва за политически цели
Пеевски ще подкрепи бюджета на България в евро
При гастрит избягвайте някои храни и подправки
Още 8 отсечки на АМ "Тракия" засичат средната скорост на шофьорите
Ливърпул се радва: Исак подновява тренировки
От Бахрейн с трета поредна оферта към Карлос Насар
Хитър ход: Левски ще заимства от хита в Шампионска лига
Колос иска да отмъкне Годой от ЦСКА
Готви ли Левски тотална разпродажба за милиони? Руснаци искат асове на "сините"
Веласкес посочи силата на ЦСКА и похвали атомното дуо на "червените"
Напитка със супер съставки за детокс
Венера преминава в Скорпион на 7 ноември – ние ставаме най-важни
3 зодии, които ще жънат успехи през ноември
Пало санто – срещу негативна енергия и за уют в дома
Сочен кекс със сини боровинки
5 храни, които да избягвате при гастрит
Издирват младо момиче, тръгнало към Витоша
Зверска катастрофа затвори пътя Варна – Русе
Стотици изгоряха с фалшив концерт на Миле Китич в Габрово
Нова ало измама: Замесени сте в престъпление с фалшиво пълномощно
Как китовете могат да помогнат на хората да живеят 200 години
Китай се обърна към НАСА, за да предотврати космическа катастрофа
Най-силната магнитна буря за 2025 година ще настъпи днес, 7 ноември
Японската орбитална мисия Akatsuki окончателно замлъкна
Нова боя за покриви отразява 97% от слънчевата светлина
Опровергана е една от основните теории за строежа на Вселената