Справедливостта възтържествува и поредната заповед на бившия министър на спорта Радостин Василев падна, похвалиха се от Автомобилната Федерация на България.
Ето какво какво съобщиха от АФБ:
"Решението му да издаде лиценз на БФАС бе отменено от министъра на спорта Весела Лечева, след като преди почти два месеца със свои решения Административния съд и Върховния административен съд спряха изпълнението на заповедите за отнемане на лиценза на Автомобилна Федерация на България и предоставянето на лиценз на БФАС. От Министерство на младежта и спорта поискаха официален отговор от Международната автомобилна федерация /FIA/ за носителя на правата за провеждане на автомобилни състезания у нас и в отговор бе потвърдено, че права във FIA има само Автомобилната Федерация на България. Това означава, че лиценза на БФАС е незаконно издаден в нарушение на чл. 21, ал. 1, т. 6 от Закона за Спорта.
Във вчерашния ден министър Лечева отмени заповед № РД-10-2/13.07.2022 на предшественика си Радостин Василев за издаване на лиценз на БФАС и върна лиценза на Автомобилната Федерация на България. Така приключи една петмесечна сага, която нанесе сериозни щети на автомобилния спорт.
Също незаконосъбразно бившият министър разпореди заличаването на 55 клуба от регистъра на ММС, с което проваля тяхната дейност и заложени мероприятия.
Според Автомобилната Федерация с действията си Василев успял да провали автомобилния сезон и българските пилоти основно се състезаваха в чужбина. Много традиционни събития и състезания пропаднаха и клубовете с техните състезатели ще си търсят правата по съдебен път.
"Настоящата ситуация обаче обърква състезатели, спонсори и организатори и ще са необходими поне две години спортът да влезе отново в ритъм. Видно ексминистър Василев във всички тези действия не е зачел буквата на закона, а развява лозунга „Борим се с мафията“. Но, със сигурност, във всички негови действия основната му цел е да обслужва лични интереси на бившия съветник на Кирил Петков по спортните въпроси Димитър Илиев.", смятат от АФБ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Нараства интересът към тракторите за косене при поддръжката на големи зелени площи
Електрическите автомобили са спестили до 2,3 млн барела петрол на ден през 2025 г.
Руски щурм в горещите зони на фронта, украинските дронове вече застрашават цяла Русия
Парите от Персийския залив може да стимулират европейските стартъпи в отбраната
Възходящата тенденция на Wall Street продължава
Канадски милиардер придоби близо 27% от издателя на списание Economist
Захарова: Агресията на НАТО се разширява и обгражда Русия
Украински дронове удариха Русия и взеха жертва
Избори 2026: "Прогресивна България" на Радев води с малко пред ГЕРБ-СДС
Арести във Варненско заради нарушения на изборните правила и битова престъпност
НОИ съобщи голяма новина за работещите пенсионери
Пеп след 1:5 от Реал: Всички искат да ме уволнят!
Лапорта смаза конкуренцията като световен шампион по бокс
Оценка от Англия: Левски е европейска сензация!
ЦСКА пропиля много години, но вече работи правилно
Мачовете по телевизията днес, 18 март
Бразилец надъха Левски: Мечтата ни е близо!
5 причини заради които трупате мазнини около талията
Нумерологична прогноза за 18 март
Таро карта за 18 март, сряда
Дневен хороскоп за 18 март, сряда
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Сила без фитнес зала: как да развиете мускулна маса
Мачовете по ТВ днес (18 март)
Без ток във Варна на 18 март 2026
Честваме паметта на свети Кирил Йерусалимски
Времето във Варна на 18 март 2026
Ясни са първите четвъртфиналисти в Шампионската лига
Спецакция срещу контролирания вот във Варненско
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на Луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята
Екипажът на „Тянгун“ излезе в открития космос: Монтираха защитни панели
Най-голямата слънчева електроцентрала в Китай неусетно преобразява пустинята
Разгадаха 2000-годишна тайна на египетските мумии благодарение на техния аромат