"Само един ден след като бяха пуснати, задържаните по операция „Всичко коз” се издъниха. Изтеглиха над половин млн. лв. Откъде да върнем сега тези пари?", попита премиерът Бойко Борисов.
Той коментира съдебната система с думите, че единствено те са взели миналата година 13-а и 14-а заплата.
По повод твърдението на зам. главния прокурор Бойко Найденов, че задържаните по операция "Килърите" са подготвяли физическото му ликвидиране, Борисов каза:
"Не е тема, която аз мога да коментирам".
Премиерът отбеляза пред Нова телевизия, че правителството на ГЕРБ е най-реформаторското правителство, защото за първи път се противопоставя на онези, които 20 години са крали България.
"След две години и половина управление най-много ще се гордеем с метрото, магистралите и борбата с организираната престъпност".
Борисов обаче отказа да коментира отчета на кабинета на ГЕРБ. Той добави, че отчетът е публикуван на страницата на Министерския съвет и всеки може да го прочете, защото... "има факти, които са безспорни", каза Борисов.
"Не случайно сме го написали в доклад и хората могат да го четат. Оттук нататък не бих искал аз да го коментирам, защото имаме доклад на Брюксел и на кредитни агенции, които казват как се движи България", допълни той.
"На тези господа от БАН не им прави чест да протестират. Ако ще протестират, да дойдат днес. Защо ще стачкуват септември, а не днес?", попита министър-председателят и си отговори сам:
"Ще ходят сега на почивка, а септември ще протестират. Септември месец аз може да реша да почивам", заяви Борисов.
"Искам да кажа на хората, че нито ще останат без прогноза за времето, нито ще останат без прогноза за земетресенията", добави той.
Бойко Борисов коментира и престрелките Първанов–Аню Ангелов.
"Кабинетът предлага, президентът подписва указа. Министърът е преценил, че това е човекът и го е предложил. Какво е скандално? Ние предлагаме и ние сме предложили. Ние нали предлагаме? Ние не сме деловодители", отвърна премиерът.
"Той президентът с кой ли министър няма проблем. Аз не се занимавам с неговите съветници", отсече Бойко Борисов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Европа е много по-силна в изкуствения интелект, отколкото повечето хора си мислят
Обещаните от британския премиер социални жилища може да подкрепят имотния пазар
Симеон Белорешки: Батериите подготвиха България, но идва тестът с АЕЦ „Козлодуй“
Продажбите на дребно в САЩ отчитат най-големия си спад от над година през юли
Европейските борси затвориха седмицата на червена територия
SpaceX придоби стартъпа за изкуствен интелект Cursor за 60 млрд. долара
"Справедлива стойност", но за кого? Производители предупреждават за тежка криза
Захарова: В центъра на Европа се провежда "нацистка меса", докато Западът мълчи
Лозунги в програмата и объркващи обществото политики от кабинета "Радев", твърдят анализатори
Централна емисия
Централна емисия
Жалко! Гришо се срина в края срещу аржентинец и изхвърча от любим турнир
Стилияна Николова е втора след първите 3 ротации на Световното
Фратрия тресна Берое и се изравни с лидера Етър ВТ
Наш национал отпадна на крачка от финал в Мутенц
Преди битката с Ман Сити: Артета засипа със суперлативи играчите на Арсенал
Влиза ли Безос в Ливърпул? Ето го отговора
3 зодии привличат финансов успех в седмицата от 17 до 23 август 2026
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
Дневен хороскоп за 15 август, събота
5 поверия за Голяма Богородица
Високопротеинова пилешка зеленчукова супа
5 важни традиции за Голяма Богородица
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
За Празника на Варна: Концерт на площад „Независимост“ с класическа музика
Все по-малко хора избират рибарството за поминък