IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

И КЗП погна хотелите и кръчмите по морето

Инспектори следят менютата и касовите бележки

Снимка: архив, Булфото

Снимка: архив, Булфото

Комисията за защита на потребителите започна акция по Южното Черноморие, съобщиха от комисията. Екипи, организирани от главния директор, проверяват заведения за хранене и развлечения с удължено работно време и такива с нощен режим на работа, както и хотели с три и четири звезди за съответствие на предлаганите услуги с притежаваната категория. 

Проверява се за удостоверение за категоризация и поставянето му на видно място, спазването на изискванията за съдържанието на лист- и карт-менютата и тези към персонала и помещенията, както и представят ли се сметките след всяка поръчка и издават ли се касови бележки на клиентите.

От заведенията с нощен режим на работа са взети проби за анализ на предлагания алкохол. В някои заведения за хранене и развлечение инспекторите са констатирали, че лист- и карт-менютата се предлагат само на английски език или че удостоверението за категоризация не е поставено на видно място. 

Друго регистрирано нарушение е, че светлинните табели на бистро са го рекламирали като бирария, с което са въвеждали в заблуда потребителите и са формирали погрешно очакване у потенциалните му клиенти. 

При проверките в хотелите инспекторите са установили, че средство за подслон, категоризирано като семеен хотел, се рекламира като хотел с три звезди.

Четиризвезден хотел на територията на Несебър към момента на проверката не предлагал фризьорски услуги, което е задължително изискване към висококатегорийните хотели.

В друг хотел пък в стаите е липсвал ценоразписът за предлаганите допълнителни услуги. Проверките на мобилните екипи продължават по цялото Черноморие.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата