Всеки втори българин си купува лотарийни билети с надеждата да спечели огромна сума за кратко време, показва годишният доклад на игралната индустрия в Бълагрия.
Междувременно тази година в държавната хазна се очаква да постъпи рекордна сума от платените данъци по хазартните игри, съобщава Bulgaria ON AIR.
Лесни пари за хубави дни. С тази надежда българинът посяга към лотарийните билети. Този вид игри избира половината население на страната или всеки втори българин, показа проучването.
Късметът обаче каца при мнозина. Преди 6 месеца това се случва и на Стоичко, който е таксиметров шофьор. Печели 100 лева, които отново дава за билети, и от тогава всеки ден си пробва късмета.
"Имам и печелби, имам и загуби. Спечелил съм по 10, 20 и 50 лева, но по-големи няма. Това е по-лошо от бингото, че можеш да го намериш по всяко време. Бингото имаше работно време. Не се отказвам, но си вземам по един билет на ден, опитвам си късмета", споделя Стоичко.
От хазартната индустрия отчитат, че преди три години игрите на късмета са слабо познати у нас. Сега обаче те са в разцвета си, а пазарният дял расте. От сектора определят този вид игри като "мек хазарт", който привлича все повече хора заради лесния начин на игра.
"Това са моментни игри - има едно теглене, приключва се с едно изтриване на скреч карта, докато в игралните зали е по-разлчино. Там има цикъл, през който трябва да премине играта и действително там има повторяемост. От едно участие в такъв тип игра до развиването на зависимости пътят е много дълъг. Това може да се проследи в игралните зали. Тук - не" ,обяснява Ангел Ирибизов - председател на УС на Българската асоциация на производителите и организаторите от игралната индустрия.
Изледването показва още, че 33 % от потребителите възприемат купуването на билети като губене на пари, а 46% възможност за печалбата на живота им.
Всеки, закупил си лотариен билет казва, че това не е хазарт, а чиста проба на късмета. И ако в джоба ни не попадне нито лев, то е сигурно, че тази година от хазартните игри в бюджета ще влязат 200 милиона лева.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
De Beers спира производството в основната си диамантена мина в Южна Африка
Анкета: Как да диверсифицираме инвестициите в технологични компании?
Wall Street е на червено, а петролът поскъпна рязко поради напрежението за Ормузкия проток
ЕК планира да мобилизира близо 900 млн. евро за възстановяване на Ивицата Газа
Ще има ли ефект административна забрана за социалните мрежи за деца?
Иван Шишков: Нередностите в пътното строителство не са само при мантинелите
Щитовидната жлеза и храненето - основни правила
Учени създават щит срещу радиацията след магнитни бури
Късна емисия
Паника! Меси стресна Аржентина
Баена се закани Испания да неутрализира „бурята“ в атаката на Франция
Ас на Франция призна: Нямаме план анти Ямал
Първата ракета на България разби водачката в схемата в Рим
Сексбомба утешава ас на Реал + СНИМКИ
Мистерия! Внезапно почина отстраненият от Мондиал 2026 съдия
Таро карта за 14 юли, вторник – Тройка чаши
Идват горещниците: старо поверие разкрива каква ще бъде зимата
Дневен хороскоп за 14 юли, вторник
Традиционна агнешка чорба за Света Марина
Италианска шоколадова торта с череши
Михаил Билалов за „Под прикритие“: Новият сезон ще бъде изключително добър
Всяка десета нова кола в България е електрическа
Летни работилници в библиотеката
Нов регламент: Мигащите стопове при аварийно спиране стават задължителни за новите коли в ЕС
Ученици от Хуманитарната гимназия успешно преминаха стажа си във Варненския апелативен съд
4 нови камиона ще бъдат включени в почистването на Варна и курортите
Продължава издаването на заповедите за премахване на незаконни постройки в "Баба Алино"
Има ли живот на Gliese 3378b: Уникална суперземя на 25 светлинни години от нас
Седем години в Космоса: Какви открития направи руската обсерватория „Спектър-РГ“
Назрява война между хора и слонове за територия в африканската савана
Китайски космически апарат се приближи до мистериозен обект близо до Земята
ЕКА ще търси следи от древен живот в глинени находища на Марс
Разкриха мистерията с масовата смърт на морски обитатели в Австралия