След трагедията в Хитрино се наблюдава напрежение сред жителите на селото. Гюлен Реджеб е служител на местната община. Заедно със семейството си живее тук и става пряк свидетел на трагедията. От вчера обаче е временно назначен на граждански договор, докато не приключи подаването и оформянето на документите за възстановяването на щетите след фаталния взрив, съобщава Bulgaria ON AIR.
"От вчера сме назначени. Правим първо копие на документите за собственост, разпитваме хората какви повреди имат и се ориентираме какъв образец да им дадем, основно са за дограма, врати прозорци, счупени стъкла. Трима от работещите поне до колкото аз знам си имат друга работа, но в момента са я зарязали и са тук на граждански договор!", обясни Реджеб.
От 27 декември в Хитрино работят и трийсетте трайно безработни, които ще помагат за възстановяването. Част от тях са и от съседните села, за това от Общината са им осигурили безплатен превоз до селото.
"Тези тридесет души ги намерихме от селата Тимарево, Хитрино и Каменяк. Лицата, които ги назначихме са на длъжност общи работници и аварийно-спасителни, за два месеца и за четири часа на ден!", заяви зам.-кметът на община Хитрино Ихан Ахмед.
Оказва се обаче има сериозно напрежение сред местните жители заради топлата храна и помощите, които всеки ден се раздават на семействата. Някои от хората разказаха пред камерата на Bulgaria ON AIR, че голяма част от жителите злоупотребяват с безвъзмездните дарения.
"Има такива хора, които нямат нужда от помощ, гонят автобусите за помощ, а има семейства, които не са вземали до днес топла храна. Опитахме се с купони Има хора, които ги нямаше в Хитрино по десет години и като стана тая работа се завърнаха от Белгия, Холандия, от цяла Европа и се нареждат за помощи тук", сподели Стефан Стефанов, жител на Хитрино.
Въпреки напрежението обаче всички в Хитрино благодарят на обикновените хора, които помогнаха и продължават да им изпращат дарения.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Столична община ще инвестира над 224 млн. лв. във ВиК и ремонти на улици
Постната баклава - част от пролетната трапеза за Благовещение
Сигнал от HelpBook: Неправомерно източиха средства от кредитната ми карта
НАСА ускорява темпото с по един робот към Луната всеки месец от 2027 г.
Великден 2026: По-малко шоколад за повече пари
Иран нападна Ерусалим: Чуха се експлозии и предупредителни сирени
Брайтън - Ливърпул
Спортът по телевизията днес, 21 март
Мачовете по телевизията днес, 21 март
Борнемут и Манчестър Юнайтед си спретнаха зрелищно реми на „Виталити“
Байерн Мюнхен - Унион Берлин
Евертън - Челси
Нумерологична прогноза за 21 март
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Хванаха за ден 34-ма шофьори с алкохол или наркотици
Хороскоп за 21 март 2026
Веласкес очаква тежък мач срещу Черно море
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната