„Нашите политици не разбират, че сегашното управление е управление в кризисни ситуации. Не може да се използват такива думи. Няма такава пряка връзка (между стабилността на правителството и протестите), ние си я създаваме на базата на нашите спомени”. Това заяви политологът Татяна Буруджиева в предаването „Офанзива с Любо Огнянов” по NOVA NEWS. Повод за думите й е изказването на премиера Денков, който нарече зърнопроизводителите „терористи” и възможността техните протести да се отразят на стабилността на кабинета.
ГЕРБ не искат да свалят правителството и да разрушат „Сглобката”, те ще търсят всяка грешка и всеки проблем на всеки отделен министър, ще го натоварват с мнението, че гилдията не може да го търпи и при ротацията на премиерите ГЕРБ ще се опитат да сменят и част от министрите.
За кандидата на ПП-ДБ Васил Терзиев и шанса му да спечели кметското място в София тя каза, че неговата кампания е започнала отпреди 4 месеца. „Той е втвърдил каквото е могъл да втвърди, големият му проблем е, че няма периферия, която да привлече. В София ще имаме балотаж на изборите, въпросът е кой ще влезе на втори тур. Ефективният ход в една кампания е да вземеш максималното, което ситуацията ти дава. Когато имаш сериозни кандидатури, не може да очакваш нещо да разместиш в последния момент”, каза Буруджиева. Тя изтъкна кандидатурата на Вили Лилков, който е много повече в пространството на ДБ, отколкото в ГЕРБ.
„Очакването да бъде номиниран този силен, много разпознаваем човек, който да спечели вота за София, показва слабост. Който и да издигнат от ГЕРБ, той има шансовете за балотаж на базата на електоралните нагласи”, обясни тя.
Социалистите утвърждават листите си за местните избори
Буруджиева изтъкна единодушие в БСП около кандидатурата на Ваня Григорова. „Тя е различният кандидат. Тя говори по различен начин, тя е с различен профил, с различно говорене, с различни ценности, което дава много шансове в една кампания”, обясни политологът за шансовете на Григорова.
До Нова година политиците ще се занимават с бюджета и промените в Конституцията, каза тя и обясни, че големият казус ще бъде краят на февруари и началото на март. „Очертава се една картина, която работи за ГЕРБ. Те самите сложиха фокуса във София”, каза Буруджиева.
Относно поведението на земеделския министър Кирил Вътев, тя каза че е недопустимо един министър да говори едно пред ресорния бизнес и след това друго. „Това огъване като захаросан бонбон никак не е добре. Проблемите започват да се концентрират там, където е слаб министъра”, каза тя.

Samsung SDI отчита по-малка от очакваното загуба заради търсенето на мрежови батерии
УниКредит Булбанк: Две трети от клиентите ни инвестират регулярно, пазарът достига 3,5 млрд. евро
Meta се готви да върне назад придобиването на Manus след забраната на сделката от Китай
Войната в Иран продължава да тласка цената на петрола нагоре*
OpenAI не успява да постигне целите за приходи и потребители преди IPO-то
Русия харчи над 500 млн. долара на ден за войната си в Украйна
4 зодии ще имат много късмет и богатство до края на май 2026
Служител се барикадира в гараж "Земляне" в София заради лоши условия на труд
Гърция въведе строги правила на Санторини заради сеизмичен риск
Нискотарифните авиокомпании ограничават хиляди полети заради скъпото гориво
Локо София за раздялата с Генчев: Най-доброто решение
Ас на Левски: Победата над ЦСКА е със стойността на титла!
Мачовете по телевизията днес, 28 април
Хьогмо предприема промени в Лудогорец за реванша с ЦСКА
Извънредно от "Герена": Левски готви стратегически ход зад кулисите
Ясно е кога Левски вдига шампионската титла
Имате ли нужда от кариерен рестарт? 7 въпроса, които ще ви помогнат да разберете
Тайните за красива фигура и перфектен тонус: Съветите на SilaBG
Пълнолуние в Скорпион на 1 май – приключваме с болезненото минало
Пудинг за закуска с йогурт, чиа и манго
Дървото на съдбата – как да отглеждаме Томсъновия клеродендрон
Как да изберем най-добрия протеин за жени според целите?
Силвия Богоева открива изложба във Варна
Няма съществено увеличение на хляба от доста месеци
Политолог: Горещо лято очаква кабинета на Радев
Обнародваха резултатите за 52-рото Народно събрание
Ето къде няма вода във Варна днес
Паркингите по морето вдигнаха цените, колко ще ни струва това лято?
Най-старите човешки следи на Арабския полуостров разкриват праисторически оазис
Разкриха 9000-годишна тайна: Археолози разгадаха мистериозните рисунки в Кения
Революция в мисиите до Марс: НАСА комбинира комуникации и наука в един апарат
Мултивселена – физиката допуска съществуването на паралелни светове
Допаминът и връзката му със загубата на памет при Алцхаймер
Откриха най-старото вино в света на 2000 години