· Една тарифа за целия свят – съчетава удобството за ползване на минутите и МВ-ите в Европейския съюз според националния договор и спокойствието, което носят включените МВ-и извън ЕС.
· Повече MB на ден с роуминг тарифи във всички зони
· По-изгодни цени на минута за разговор в роуминг в зона 3 и 4.
· С активирането на Roaming Revolution се начислява дневна такса при потребление в конкретната локация, без да се изисква действие от страна на потребителя.
· При изчерпване на дневния пакет от МВ клиентите могат да активират допълнителен роуминг пакет срещу дневна такса в рамките на едно денонощие.
Тази пролет клиентите на А1 се наслаждават на нови и още по-изгодни условия в роуминг, без значение дали пътуват в европейските държави, или към някое екзотично кътче на планетата. Благодарение на нововъведенията в плана Roaming Revolution, разговорите и мобилният интернет в чужбина са още по-достъпни и лесни за използване. Сега както частните, така и бизнес клиентите ще разполагат с още повече MB в рамките на дневната такса и по-атрактивни цени на минута разговор.
Във всички страни от Европейския съюз, зона 1 частните клиенти могат да използват своите минути, SMS и MB според условията на националния си план, а бизнес клиентите разполагат с неограничени минути за разговори и 3000 MB мобилен интернет без дневна такса.
Във Великобритания, Сърбия, Турция и Северна Македония, зона 2, срещу дневна такса от 4,99 лева частните абонати ще получат неограничени минути за разговори и вече 2000 MB мобилен интернет. За сравнение досегашният пакет за зоната включваше 500 MB срещу същата дневна такса. Освен за частните, подобрения има и за бизнес клиентите на телекома, които вече ще се възползват от 3000 MB и неограничени минути срещу такса от 5,99 лева на ден, а досега имаха включени само 1000 МВ дневно.
В зона 3, където са включени вече 19 държави след добавянето на Монако към най-популярните - Швейцария, Албания, Босна и Херцеговина и Черна гора, с новите условия на Roaming Revolution абонатите могат да се възползват от 2000 MB дневно и преференциалната цена от 0,19 стотинки на минута за разговори срещу дневна такса от 9,99 лева. Бизнес клиентите, пътуващи в тази зона, получават 3000 MB и цена от 0,15 лв. на минута срещу дневната такса от 14,99 лева. Освен на увеличен обем данни дневно, клиентите на А1 ще се радват на намаление на цената на минута от 68%.
Абонатите, които пътуват на територията на страни от зона 4, част от които са Египет, Малдиви и Виетнам, получават роуминг условия от 2000 MB дневно и 0,39 лв. на минута срещу 19,99 на ден. Клиентите на бизнес услуги разполагат с 3000 MB и цена от 0,29 лв. на минута срещу такса от 29,99 лева дневно. Тук намалението на цената за разговори е над 80%.
В последната зона 5 попадат всички страни, които не са част от останалите четири зони, като тя е без дневна такса. Цените за частни клиенти са 9,99 лева на 1 MB и 2,99 на минута, а за бизнес клиенти 7,99 лева за 1 MB и 1,99 на минута в разговори.
„Целта на промените в Roaming Revolution e клиентите винаги да имат достъпен и изгоден роуминг и да могат да използват пълноценно телефоните си навсякъде по света. С обновените условия им даваме изключително изгодни условия в чужбина, без да се налага да правят промени по тарифите си и без да се вълнуват коя е дестинацията на тяхното пътуване”, коментира Майя Раковска, директор "Продукти, услуги и роуминг" в А1 България.
В допълнение към по-добрите цени и повече MB, пътуващите в чужбина могат да се радват и на други подобрения в роуминг условията от А1.
Сред улесненията на Roaming Revolution от А1, които привличат голяма част от клиентите, е фактът, че не е нужно роумингът да се включва всеки път, тъй като тарифата се активира автоматично според локацията. Друго от предимствата, което е валидно и при обновените условия, е възможността за активиране на допълнителен пакет от 2000 МВ за частни и 3000 МВ за бизнес клиенти в рамките на денонощието срещу дневна такса. Така, когато използват дневните MB, клиентите имат възможност да изберат дали да спрат да ползват мобилен интернет за деня или да си закупят още един дневен пакет (при възможни 10 допълнителни дневни пакета всеки ден), вместо да плащат на MB. А1 не налага избирането на препоръчан оператор в роуминг, което предоставя допълнителни ползи и още повече свобода за клиентите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новото правителство на България ще търси прагматизма, за да спаси европейската индустрия
МВР: Най-много гласове са купували ДПС-Ново начало, следвани от ГЕРБ
Румен Радев: Готови сме с различни варианти, за да има стабилно правителство
Паралелно преброяване: Радев ще има мнозинство в парламента, ПП-ДБ са втори*
Световните медии: проруският кандидат печели в България, обещавайки борба с корупцията
Социолози и политолози: Посланието от вота - много силно желание за промяна
Църковен празник на 20 април - обичаи и забрани в днешния ден
Времето днес, 20 април: Пролетни температури и дъжд на места в страната
Хороскоп за всички зодии за 20 април 2026: Кариерата и любовта излизат на преден план
Новите туристически хитове в Европа, които изместват класиките
Лесни домашни гофрети с кисело мляко и ванилия (РЕЦЕПТА)
Стадионите на Мондиал 2026: "Далас Стейдиъм"
Артета: Има много позитиви и всичко е в наши ръце
Марк Уилямс отново стигна 1/8финалите в "Крусибъл"
Стадионите на Мондиал 2026: "Ливайс Стейдиъм" в Сан Франциско
Ювентус не прости на Болоня и вече има 5 точки аванс пред петото място
Нумерологична прогноза за 20 април
Нисковъглехидратен хляб без брашно за отслабване
Дневен хороскоп за 20 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 20 - 26 април: Хубави промени за Козирога
Седмична таро прогноза за 20 - 26 април
Нумерологична прогноза за 19 април
Агенция "Мяра": При 100 процента паралелно преброяване ПП-ДБ изпреварва ГЕРБ
Изборните книжа започнаха да пристигат в ДКС-Варна
20 април е присъствен, но неучебен ден за учениците
Радев: Победихме апатията, но предстои много работа
Радев е на път да спечели пълно мнозинство в новия парламент
ПП-ДБ: Българите оставиха ГЕРБ и ДПС в миналото
Blue Origin с исторически успех: Ракетата New Glenn вече е за многократна употреба
5 години от първия полет на марсианския хеликоптер Ingenuity
Съществуват ли извънземни? Тръмп обещава „много интересни данни“
Инженерно чудо в Китай: Завършиха подводен тунел за влакове, движещи се с 350 км/ч
Мастило от химикалки в марсиански метеорити: как е възможно това?
Учени: Отломки от древен свят падат на Земята от космоса